Travel

travel with me | Austrian Alpine Adventure

2. listopadu 2016 v 16:54 | Haily
Díky 28. říjnu nám vyšel krásný prodloužený víkend a já jsem se ho rozhodla využít k takovému menšímu roadtripu + hiku Rakouskem. Plán šel sestavit až překvapivě jednoduše a to tak, aby zahrnoval jezera, hory i kulturu (tedy sem tam nějaké město). Takovéto kombiance mám opravdu ráda, ačkoliv poslední dobou spíše inklinuju k přírodě. Města jsou ale super, hlavně když jdete téměř naslepo se seznamem několika vyhlídlých míst z internetu (ehm Instagramu) a nikam se neženete, objevujete.

Pokud se chystáte takhle do Rakouska, opravdu doporučuju mít auto (a to dobré auto), protože jinak vám plno míst unikne nebo se nevejde do programu.
můj Instagram (kde jsou všechny ty lepší fotky)

travel with me | Dresden

29. srpna 2016 v 17:00 | Haily
Trochu překvapuji sama sebe tím, že o Drážďanech pořádně píšu až teď, když je to jedna z našich go-to destinací. A to ať už na nákupy, vánoční trhy nebo za mých školních let ještě na různé výlety. Úplně poprvé jsem v Drážďanech byla v roce 2007, právě se skupinkou němčiny ze základky. Zamilovala jsem se na první pohled. Malebné trhy, překrásná architektura a ta atmosféra! Prostě úžasné a já jsem si velmi dlouho myslela, že tohle kouzlo funguje prostě jen o Vánocích a návštěvám v jiném ročním obdobím jsem se vyhýbala jako čert kříži... z nějakého strachu, že mi to všechny ty vánoční zážiky zničí (jezdila jsem tam pak totiž fanatikcy každou zimu, jelikož nám němčinářům byl zájezd každoročně nabízen i na střední škole). První letní návštěva proběhla v roce 2012 a víte co, neměla jsem pravdu. Na zasněžené vánoční Drážďany sice nic nemá, ale ty letní jsou také krásné a právě proto jsme se tam tuhle středu s Temi vydaly!


Ubytování&Doprava
Náš výlet byl sice jednodenní, ale dřívější zkušenost s ubytováním mám s hostelem DJH Jugendherberge Dresden (Youth Hostel), ve kterém jsme přespávali dokonce třikrát. Je čistý, pokoje nejsou přeplněné, sprchy jsou oddělené a na každém patře jsou minimálně dvě. Je tu i možnost stravování, snídaně nebyly vůbec špatné. Hostel se nachází 5 minut chůze od centra (přesněji od náměstí Altmarkt, kde jsou každoroční vánoční trhy Dresdner Striezelmarkt).

travel with me | Brno - Pálava - Vienna

4. července 2016 v 12:00 | Haily
Konečně jsem se dostala k prázdninovým radovánkám, jejichž myšlenka mě držela celé zkouškové při smyslech. Ačkoliv jsem velmi organizovaný a plánující člověk, léto nechávám většinou dost volné a flexibilní, protože náhodné plány většinou dopadají mnohem lépe a jak se jednou naučíte brat cestování s klidem, nic vás moc nerozhodí. Nejradši mám krátké výlety po Evropě nebo jen po ČR, protože ty většinou zvládáme zařídit během několika dnů (ne-li hodin). Samozřejmě pořád mám sny jako podívat se na Bali, do Indie nebo do Japonska, na druhou stranu mám před sebou celý život a už jsem toho díky rodičům viděla opravdu hodně. Na tyhle velké cesty jednou ale snad také dojde.

S Temi jsme se letos dohodly na kombinaci Brno - Pálava - Vídeň, kterou jsme absolvovaly minulý týden. V Brně jsem trávila několik pohodových dnů a kromě finale Game of Thrones doprovázeného sklenkami Aperolu jsme čas trávily procházkami Brnem a objevovaním skvělých kaváren, restaurací a barů. Na blog se nevešel jen Bar, který neexistuje, který však rozhodně stojí za zmínku, neboť jsem tam měla ten nejlepší vegetariánský burger a skvělý originální drink jménem Bezstarostný. K důkladnému prozkoumání kaváren se k nám připojila i Miki.


Z Brna jsme pokračovali na Pálavu, která byla opravdu krásná a proti horku jsme bojovaly koupaním se v lomu, projížďkami kabrioletem a pitím šumivého vína (těžko říct, co pomohlo víc). Na Pálavu se určitě ještě ráda vrátím, protože mě naprosto okouzlila (ale to bude asi i skvělou společností).

A nakonec již předem avizovaný výlet do Vídně, která je z Pálavy už opravku jen na krok!

Jelikož z naší tříčlenné skupinky jsme ve Vídni už všichni byli, naplánovali jsme si parky, kavárny a architektonické zážitky s truchou toho secesního umění. Dojeli jsme kolem deváté ráno a první zastávkou byla oblíbená cukrárna Aida, kde následovala druhá snídaně s kávičkou (všímáte si toho patternu přejídání se?). Po tomto ranním posilnění jsme už jen (cíleně) bloudili Vídeňskými parky, hledali jakékoliv zdroje vody - od jezírek, přes kašny až po studánky, obdivovali jsme nádherné budovy a nakonec zašli do Pavilonu Secese, kde mimo jiné byla i Klimtova díla, což je náš velký favoriít s Temi. Výlet jsme zakončili piknikem v parku. Počasí nám vyšlo nádherně a já se včera vrátila domů naprosto spokojená a plná zážitků.

Metro Karlsplatz | Stephansdom | náhodná budova | Pavilon Secese | Hofburg | detail Pavilonu Secese

Doufám, že si též užíváte léto! Pokud budete mír pár volných chvil, Brno, Pálavu i Vídeň vřele doporučuji! ♥ Mojí další zastávkou bude za pár týdnů Balaton a na konci srpna snad vyjde jednodenní výlet do Dráždan. Jaké máte plány vy?

kam na kávu v Praze?

16. září 2015 v 6:12 | Haily
mamacoffee | Vodičkova
Čím u mě mamacoffee boduje je zejména lokalita - samotné centrum města, kde vždy zoufale hledám klidné místo neokupované turisty (jako Starbucks na Můstu). Mamacoffee přesně takovým místem je (a stejně tak i Kafé Neustadt, které je přesně naproti). Je to prostorná kavárna, dvoupatrová, s úžasně roztomilými šálky, snídaněmi a polévkami. K dispozici je i WiFi připojení, takže není problém během snídaně udělat nějaké věci do školy/blogovat/pracovat.

EMA Espresso bar | Masarykovo nádraží
Pořadí kaváren v článku je sice náhodné, ale kdyby měly být seřazeny podle oblíbenosti, tak EMA je absolutní jednička. Proč? Protože pro mě má EMA prostě tu nejlahodější kávu - jemnou, sametovou, bohatou. Jestli jste milovníky tohoto typu kávy, určitě chápete o čem mluvím. Dále má EMA moc pěkný interiér (školní židličky!) a vždy čerstvé květiny na stole, ale nustno zmínit, že je to opravdu malý prostor a v tzv. rush hours si tam moc nesednete. Jinak za to stojí ochutnat i domácí limonády a zákusky. WiFI není k dispozici.

Café Neustadt | Novoměstská radnice
Jak už jsem zmiňovala u mamacoffee, i Café Neustadt je na naprosto ideálním místě, přesto není přeplněné turisty. Kavárna u Novoměstské radnice boduje taky klidnou zahrádkou a opravdu pěkným interiérem. Káva i limonády jsou skvělé.

Costa Coffee | Národní třída
Pokud jde o velké řetězce, obyčejné cappuccino z Costy je moje nejoblíbenější. Kdybych měla v Costě trávit nějaký čas, vyberu si rozhodně tu na Národní třídě v dolních prostorách obchodního domu My. Během semestru sem chodím asi nejčastěji, protože do školy je to jen pár zastávek tramvají. No ale proč zrovna Costa na Národní? Jsou to jen moje subjektivní pocity a preference - mám ráda My, chová k němu obrovskou nostalgii a ráda vzpomínám na dětství, kdy jsme tam s rodiči jezdili nakupovat. Dále ráda z oken sleduji ten ruch na ulici, jak lide nastupují a vystupují z tramvají, jak procházejí skupiny turistů,... a nakonec jsem si už zvykla na obsluhu a mám ji ráda.


Cukrárna Alchymista | Letná
Alchymista asi není místo, kam si zaskočíte během krátké návstěvy Prahy (i když by to za to rozhodně stálo). I od mého bydliště je docela daleko, ale když už se tam člověk rozhodne vypravit, čeká ho skvělý zážitek - pokud je samozřejmě dobré počasí a můžete si užít tu úžasnou zahradu s květinami, rybníčkem, kočkou, králíky, andulkami, snad i morčetem, ale teď si nejsem úplně jistá, zda tam vážně bylo... no asi chápete, je to tam krásné, hlavné během letního podvečeru. Co ochutnat v Alchymistovi? Kromě kávy malinovou limonádu a cheesecaky!

Styl a Interiér | Vodičkova
Jako poslední tu máme kavárnu, kde jsem teprve nedávno byla s Rowan. Kavárna má nenápadný vchod hned vedle Fotoškody ve Vodičkově a disponuje s venkovními i vnitřními prostory. Samozřejmě bylo plno, takže se nám nepovedlo sednout si venku, čehož opravdu lituju, ale i vnitřek kavárny stojí za to - jak už název napovídá, je plný bytových doplňků, které si můžete zakoupit. My jsme si kromě cappuccina daly palačinku s jahodami.

travel with me | Berlin

3. září 2015 v 14:41 | Haily
Dnes tu máme další cestovní článek! Ale tentokrát netradičně začnu videem místo fotek, protože jsem na něj prostě pyšná. Docela mě tvorba videí chytla, nicméně nemám moc nápady na natáčení, protože si nejsem úplně jistá, jestli chci mít na YouTube svůj obličej - tudíž vlogy a povídací i beauty videa nejsou úplně vhodná. Na druhou stranu mi pak zbývají cestovní videa, ale ani já tolik necestuji, abych mohla každých 14 dní přidat nové. Nemáte nějaké nápady? :)


Doprava&Ubytování
Do Berlína jsem jela ještě v srpnu a k mému velkému překvapní bylo počasí prostě úžasné. Vím, že je tohle léto super teplé, ale nejela jsem do Berlína poprvé a jsem zvyklá tedy na úplně jiné klima. A jak se tam vlastně dostat? Tentokrát jsem jela autem (je dobré ovládat němčinu a poslouchat nepřetržitě zprávy, protože kolony jsou kolem Drážďan a těsně před Berlínem hrozné), ale před lety jsem jela autobusem a nebylo to vůbec hrozné. Zkušenost s vlakem nemám, nejdál jsem totiž jela do Drážďan, ale cesta to byla příjemná. Berlín není zas tak daleko, takže si myslím, že je to nakonec jedno, jak pojedete. :)

My jsem se ubytovali v hotelu Augusta na rohu Kurfürstendammu, což je hlavní nákupní ulice plná obchodů a restaurací, také jsou na ní dvě stanice metra (Kurfürstendamm a Uhlandstraße, je to ale ta samá linka). Snídaně nebyla zahrnuta v ceně hotelu (s čímž jsem se v Německu nesetkala poprvé), což ani nevadilo, protože z balkonu jsme měli výhled na Strabucks a asi 3 různé pekárny. V hotelu jsem nejedli ani jendou, ale opravdu si myslím, že to za to ani nestojí - to obrovské množství restaurací s pokrmy z různých koutů světa by byl hřích nevyzkoušet. Za nás doporučuji třeba salatérii Dean&David (právě na Kurfürstendammu).

Kam se podívat
Samozřejmě tohle najedete v každém průvodci a při první návštěvě Berlína se podle mě musíte podívat prostě všude. Pokud vás tlačí čas, nebo prostě nemáte zájem vyzkoušet všechno, doporučuji vám Potsdamer Platz s kousky Berlínské zdi + Denkmal für die ermordeten Juden Europas, což je židovský pamatáník + Braniborskou bránu + Budovu říšského sněmu, a to přesně v tomhle pořadí protože jsou hezky u sebe a projdete to pěšky. Určitě za to stojí i Pergamonmuseum s Ištařinou bránou, ale pozor, aby ho zrovna neopravovali. Už jen kousíček od Pergamonmusea je Berlínský dóm. A jako poslední doporučuji Televizní věž - na kterou si určitě kupte lístek předem přes internet (stejně tak do muzea) - pustí vás přednostně.

travel with me | Brighton

19. srpna 2015 v 13:17 | Haily
Včera ráno jsem se při probouzení v hotelovém pokoji v Berlíně naprosto spontánně rozhodla, že na blogu založím rubriku pro cestování (a přesunu do ní nějaké staré články, co se cestování týkají). Přemýšlela jsem, jestli začít psát až o Německu, nebo se ještě trochu vrátit v čase a povyprávět o Brightonu, nakonec, jak vidíte, vyhrál Brighton. Někdy příští týden se ale můžete těšit i na Berlín! Jediné, nad čím ještě uvažuji je to, zda psát opravdu jen o aktuálních cestách, nebo jestli mám sepsat něco i z dávné minulosti (Turecko, Itálie nebo třeba Drážďany), nevím, nevím, co myslíte vy? :)

Takže dnes se podívame na Brighton - pokud se tam chystáte, tak snad vám dokážu předat nějaké tipy, a pokud ne, tak třeba vás tento článek navnadí. :)

travelling tag | od Miki

4. června 2015 v 17:11 | Haily
Už delší dobu plánuji udělat nějaký ten tag, ale ne a ne najít nějaký zábavný! Nakonec jsem na blogu Miki (tpatc.blog.cz) našla tenhle o cestování a jelikož cestování miluji, bylo rozhodnuto. :) Ráda si ho přečtu i u Vás na blozích, pokud budeme mít chuť k vyplňování.

Vyjmenuj všechny země, ve kterýcj jsi byla:
Čína, Egypt, Francie, Itálie, Kenya, Kuba, Německo, Polsko, Rakousko, Řecko, Slovensko, Turecko, Velká Británie (+ přestupy: Azory, Belgie, Bermudy, Nizozemí, Rusko; a bydlím v: České republice a Maďarsku)

Která země či místo se ti líbilo nejvíc?
To je moc těžké, každé bylo úplně jiné a mnoho jich bylo natolik exotických, že se to nedá srovnávat. Největší zážitek byla asi Kenya se safari, Egyptské pyramidy a v Číne samozřejmě Velká čínská zeď. Na druhou stranu Londýn a Vídeň mě jako člověka žijícího raně novověkou historií naprosto uchvátily.

Kam by ses chtěla jednou podívat?
z Asie nejvíc do Japonska a Indie, obojí mě už delší dobu strašně láká, a stejně tak vlastně i Thajsko a Izrael. Z Ameriky bych jela do Kalifornie nebo Mexika, ale určitě by to nebyla první volba, když by došlo na vybírání dovolené. A ještě bych ráda objevila několik míst tady v Evropě, jako je Chorvatsko a Skandinávie... ale já jsem spíš člověk, co se rád někam vrací.

Tři věci, které si vždy bereš na cesty:
Telefon, fotoaparát (digitální nebo poslední dobou polaroid) a doklady.

Jaké bylo nejlepší jídlo, které jsi v cizině jedla?
Já vlastně ani nevím, protože zas tak velký milovník jídla nejsem a nejraději mám stejně snídaně a ty hotelové jsou téměř všude úžasné - čerstvé ovoce, lívance, ovocné šťávy, káva, teploučké croissanty,..

Jaká byla tvá nemilejší cesta?
Asi ta poslední, což byla Turecká Riviéra. Ale víte co, já si každou cestu užívám a čím jsem starší, tím víc si jich cením. Každá cesta je skvělá a každá další ji překoná, protože ji máte ještě čerstvě v paměti.

Kam se chystáš tento rok?
Pojedu do Maďarska a strávím asi týden u Balatonu, ale takové ty opravdové cesty naplánované zatím nemám.

fotky od Balatonu

29. července 2012 v 20:11 | Haily
První část fotek, co tu průběžně fotím v Maďarsku. Ale nakonec takhle asi budu přidávat fotky z celého léta. Rozhodla jsem se koupit si staromódní fotoalbum bez těch ošklivých, lesklých, průhledných stránek, a vyvolat některé své fotky, které mám ráda. Bude úžasné, si pak toto album prohlížet. ♥


China | Beijing- Shanghai

16. dubna 2012 v 19:16 | Haily
Deštivá Praha mě přívětivě přivinula do své mokré náruče, hned jak jsem přistála na letišti Ruzyně. Vzduch byl chladný a čistý. Voněl deštěm, voněl Prahou. Voněl mokrým asfaltem i mokrým listím, které déšťové kapky tak pilně čistily na stromech. Jezdilo už jen několik málo aut, převážně žlutých taxíků, přesně takových, jako ve kterém jsem seděla i já.

Chybělo mi to. Chyběla mi Praha, vůně našeho domů, měkká postel, moje knihy i okno do zahrady. Ale i přesto - miluju cestování.

Nechystám se psát žádný vyčerpávající report, chci však říct, že Čína byla nádherná a bude to jedna z mých úžasný vzpomínek, kterých už mám beztak spousty. Ale těch nikdy není málo, že?

Temple of Heaven, Beijing

V Číně jsem trávila dohromady 10 dní, z toho 4 v Pekingu a dalších 6 v Šanghaji. Do Pekingu jsme letěli s přestupem v Moskvě a jak bývají přestupy stresující, tak tento nebyl jiný a to jsem ještě ani netušila, jaká bude cesta zpět. Později nás pak čekal let další, a to mezi Pekingem a Šanghají, což nejrychlejší i nejsnadnější forma dorpavy mezi těmito metropolemi. Zpáteční cesta z Šanghaje byla opět přes Moskvu a ztracené kufry byly skoro to nejmenší, co se nám mohlo stát. Ale nechci tu kritizovat různá letiště, chápu, že je to nesmírně náročné starat se o několik tisíc lidí, co tam přes den projde.

Summer Palace, Beijing

Peking je rušné a mám-li být uřpímná, tak i nesmírně špinavé velkoměsto a ne, nelíbilo se mi tam. NIcméně zůstat tam pár dní za to opravdu stálo, protože přece jen se tam nachází několik úžasných památek a staveb. Za sebe můžu doporučit Zakázané město (Forbidden City), Letní palác (Summer Palace) a Chrám nebes (Temple of Heaven), z nichž byl mým absolutním favoritem Palác, protože měl krásný park a jezírko. A nebylo tam tolik lidí. Uff.

Jeden den jsme si vyhradili na Velkou čínskou zeď, kam nás jako na jediné místo doprovázela průvodkyně, což také vřele doporučuji, protože netuším, jak bychom se tam dokázali dopravit sami bez pomoci (asi nejsme až takoví dobrodruzi jak jsem si mysleli). Celé průvodcování jsem si registrovali přes internet a spočívalo to v anglicky mluvící slečně a řidiči s jeepem. Cesta utekla příjemných povídáním si o našich kulturách a opravdu za to stojí projít zeď s místním, protože znají ty nejlepší úseky (a dolů jsme mohly jet BOBEM!!). Cestou zpátky jsem se v centru stavili u Olympijských stadionů.

Shanghai

Když jsme se přesunuli do Šanghaje, nestačila jsem zírat. Nějak takhle jsem si totiž Čínu vždycky představovala - technika, moderní budovy, UV světla, futuristická architektura. A toho se v Pekingu úplně nedočkáte.

Samotné město je obrovským zážitkem a skvělý přechodem mezi moderními budovami a buddhistickými chrámy (těch jsme navštívili několik a nemusíte je ani hledat, jsou všude). Určitě za to stojí vyjet si do nejvyššího patra Word Financial center a koukat na úžasné panorama města.

My jsme za každou cenu chtěli vidět pandy a byl nám místo místí zoo doporučen Wild Animal Park, který byl téměř poloprázdný, co se návštěvníků týče, ale o to lepší. Skvělým zážitkem byly i Zahrady Yu/Yuyuan (Yuyuan Garden), což je série chrámů, zahrad, jezírek a mostíků. Jeden den jsme zajeli do Konfuciánského chrámu, který byl zase překvapivě úplně prázdný, zato ale s úžasnou zahradou.

Morning Shanghai

Confucian Temple, Shanghai

Pandy ve Wild Animal Parku

Paul McCartney - On the Run, London, UK

7. prosince 2011 v 18:09 | Haily
Začneme tedy od začátku, asi? Pondělí, asi 7 hodin ráno, přistáváte na letišti London Luton. Z okénka se mi podařilo zahlédnout padající hvězdu. Padala snad pro mne? Každopádně mě samotnou tento jev tak udivil, že jsem si dokázala něco přát asi až 30 vteřin poté, své přání samozřejmě vyzrazovat nebudu, but wish me luck.

Ale k věci. Po vydatném množství horké kávy z Costa Café jsme se s mamkou rozhodly projít si parky. Protože věřte nebo ne, v Londýně bylo počasí tvářící se jako jaro, nebo při nejmenším jako říjen. V Kensingtonském parku se mi podařilo najít něco docela pěkného a to byla lavička se zlatou tabulkou, která měla za úkol připomínat návštěvníkům parku, že právě zde, na této lavičce, sedával pán (jehož jméno momentálně nevím), co pečoval a krmil tamní ptáčky. Roztomilé, že?

 
 

Reklama