Nástěnka

kvíz

29. října 2017 v 15:40 | Haily
Zdravím vás takhle na konci října, bohužel dnes přidávám jen takový malý kvíz, co chvilku poletoval všude po Facebooku. Půjčila jsem si ho konkrétně od kamarádky, která má i blog, tak ho určitě navštivte - link. Pamatujete si, jak tyhle vyplňovačky byly jednu dobu v blogovém světě všude? A také na devianARTu? Při vyplňování jsem se tak cítila dost nostalgicky. :)

1. Favorite smell? My garden on hot summer evenings, crisp autumn/winter mornings, gingerbread cookies, rain, the ocean!
2. Last time you cried? Quite recently, when Elizabeth's dad died on the show The Crown.
3. Favorite pizza? Well, I do not like Italian cuisine, but let's go with Margherita.
4. Favorite flower? Far too many, peonies, roses, forget-me-nots, the list could go on and on!
5. Favorite dog breed? Crogis and pugs, it's a tie I guess. Corgis are more fluffy though, so maybe them.
6. Untie your shoes when taking them off? Not trainers, but with lace-up boots you have no choice.
7. Roller coasters? I haven't been on one for 10 years and I'm not a fan at all. I'm more of a swirling in teacups at Disney kind of girl.
8. Favorite Ice Cream? Lemon, mango, coconut!
9. Favorite pastime? Hiking, reading, painting, lazying around in cafés, preferably with friends.
10. Shorts or jeans? Jeans, I don't mind either though.
11. What are you listening to? Nothing at all right now.
12. Favorite Color? I really enjoy white, but is it a colour? I also like blues, deep greens, burnt orange.
13. Tattoos? I do like the idea of getting one sooner or later.
14. Piercing? None (well maybe ears, if that counts, but I don't really wear earrings anymore)
15. Colour of hair? Brown, but I wanted to be super fancy and looked up my shade, which is dark brown with cool undertones - I've got midnight brown, ha ha!
16. Color of eyes? Brown, some kind of amber or honey (or what is it called), definitely not that nice deep chocolate brown.
17. Favorite food to eat? Eggs, avocado, fruits in general.
18. Favorite holiday? Christmas.
19. Night owl or morning person? School sadly pushes me into being both and I can't really decide which I am anymore. I mean I like a nice weekend lie-in as much as the next person, but I also like waking up early, because I'm more productive that way. Same with bedtime, if I'm working on something, be it studying or paiting - I can go all night, but I also prefer to be asleep by midnight.
20. Favorite day of the week? I guess Mondays are cool.
21. Do you have a nickname? Well more like had, no one really uses them anymore.
22. Pictures on your wall? I have none, but I would love to hang some nice prints.
23. What makes you most proud? My academic achievements and the success of my friends/family.
24. Favorite music? I'm not picky, anything from ballet classics to k-pop.

jak přežít zkoušky na vysoké škole?

20. ledna 2017 v 16:52 | Haily
Zkouškové běží už v plném proudu, mně dokonce chybí už jenom jedna zkouška, takže jsem se rozhodla sepsat způsoby, díky kterým zkouškové přežívám já. Třeba vás alespoň inspirují k učení! :)

1) Smiřte se s neúspěchem
Začnu asi hned tím negativním, protože neúspěchu se nejvíc děsímě všichni, ne? To nejhorší, co po vyhození od zkoušky můžete udělat, je propadnou panice a depresi. Ano, je to hrozně nepříjemné, zejména pokud je to od ústní a profesor vám k tomu ještě řekne nějaký svůj peprný názor, ale nepodléhejte smutku. Je to běžné, stává se to téměř všem a není to konec světa. Rozhodně nedopusťte, aby jste kvůli jednomu neúspěchu měli neúspěchy další. Pokud je to potřeba, tak se vybrečte, zanadávejte si, postěžujte si kamarádce a poté si hezky vyhledejte, kdy a jak si můžete danou zkoušku zkusit znova, a život jde dál. Zkouškové nepočká, tak zatněte zuby a buďte silní!

2) Ne, nemusíte chodit na vše
Z vlastní zkušenosti se mi osvědčilo přednášky spíš ignorovat a v jejich čase si navolit třeba jiné (zajímavější) předměty. Nechci vás ale samozřejmě k ničemu nabádat! Pokud ale nejste vyloženě auditivní typ studenta, tedy nejvíce si zapamtujete a pochopíte ty věci, které slyšíte, nebo pokud přednášky nejsou povinné nebo existuje i jiný zdroj k předmětu, tak si je můžete odpustit. Určitě to takto nefunguje všude, ale zrovna moje škola taková je a přenášky mi většinou přišly jako promarněný čas - v hale je hluk, starší vyučující neumí mluvit do mikrofonu a jen zřídka se pouští prezentace. Na druhou stranu, určitě si najděte alternativní zdroje, jelikož semináře/cvičení se teorii zřídkakdy věnují, tu musíte nastudovat jinde. Rozhodně teorii nepodceňte, budete ji potřebovat, tak zkuste třeba tohle:
  • zainvestujte do učbenice a přečtěte si jí, případně ji oštítkujte, vypište si zápisky, vytovře tzv. mind maps,
  • koukejte na videa, nahrané přednášky z jiných škol (klidně zahraniční) a dokumentární filmy
3) Nepročítejte si látku stále dokola
Ať už nahlas, nebo v duchu, ale zkuste si odříkat po každé kapitole či otázce, co jste se právě naučili. U ústních zkoušek tohle platí dvojnásob, přímo si představte, že látku vykládáte vyučujícímu - nacvičíte si, jak navazovat témata na sebe, uvidíte mezi nimi souvislosti a mnohdy si i všimnete tzv. zadních vrátek, tedy kam u téhle či oné otázky můžete v nejhorším případě utéct - nějaké to související téma, zkušenost z praxe. Při čtení nás takové věci mnohdy nenapadnou, ale při mluvě, kdy se hlavně snažíme vyplnit ticho, ano. Problémem u čtení je ten, že máme neustále pocit, že to všechno známe, to už jsme přece četli - ale dokážete to odříkat zpaměti?

4) Přemýšlejte o látce
Toto úzce souvisí s předchozím bodem, mám tím namysli, že jakoukoliv zajímavost, na kterou přijdete sami, si zapamatujete mnohem jednodušeji. Zkuste si látku sami sobě přiblížit, hledejte příklady z praxe, články, zprávy - nakonec možná narazíte na něco, co dobře znáte nebo právě na tu novou informaci, která vám utkví v hlavě. Poté vám u zkoušky naskočí různé asociace a vědomosti navíc, budete se cítit mnohem sebejistěji.

5) Učte se s kamarádem
Zde samozřejmě vždycky hrozí, že si půlku času propovídáte, nicméně kamarádi jsou skvělou motivací i pomocí. Jak se můžete společně učit?
  • jeden odříká nahlas všechny sudé otázky, druhý liché (střídáte se a vzájemně se kontrolujete)
  • každý doma můžete vytvořit sadu kartiček na pojmy ze zadaných kapitol/témat a vzájemně se vyzkoušet (tahle technika se mi obzvlášť vyplatila i právnické angličtiny)
  • zkuste na téma vést diskuzi, sdělte si, co plánujete říct u zkoušky a jaké zajímavosti vás k tématu napadly, co vás zaujalo, jaké mnemotechnické pomůcky používáte
6) Používejte dva různé zvýrazňovače
Dva se osvědčil jako ten nejlepší počet - důležité pasáže textu žlutou (nebo jinou světlejší barvou) a tmavší barvou (růžovou) letopočty, čísla paragarfů nebo jména. Takhle když se podívám do poznámek, hned vidím ty nejstěžejnější věci. Samozřejmě si můžete vymyslet jakýkoliv systém zvýrazňování, ale pozor ať nakonec není zvýrazněné vše.

7) Využijte knihovnu
Knihovna je prostor s magickou silou vás donutit učit se. Učí se všichni okolo, je zde ticho (a teplo na rozdíl od chodby ve škole), jste obklopeni knížkami úžasných myslitelů a autorů - jak vás nemůže přepadnout nutkání pročíst si ta skripta teda ještě jednou? Nebo zkuste najít alternativní literaturu k vaší předepsané, možná vám jiný výklad bude sedět víc.

8) Co s mobilem?
Můžete ho samozřejmě vypnout, ale dokážete to? Na druhou stranu si můžete udělat jakýsi pakt sami se sebou a můžete ho využívat k opakování, když už do učebnic nemůžete ani kouknout. Stoprocentně doporučuji aplikaci Quizlet, kde si lekce a kvízy můžete přes svůj účet připravit online na počítači a aplikace je pak synchronizuje. Mnoho kurzů už ale vytvořilo nespočet studentů před vámi (i česky), ty si pak můžete uložit. Ideální je třeba před spaním projet ještě rychle pár dokumentů v Quizletu, nebo ho využít v dopravních prostředcích, kdy se vám nechtějí vytahovat papíry. Mobil máme koneckonců všichni téměř pořád u sebe.

9) Domácí úkoly
Určitě plňte domácí úkoly, pokud jsou za cokoliv plusového (zápočet, docházka, body do testu) nebo jsou povinné. Pokud jsou ale dobrovolné, minimálně se na ně podívejte, protože jsou často východiskem pro otázky u zkoušky.

10) Motivace&inspirace
Nemůžete se dostat do toho psychického rozpoložení, kdy se dobrovolně začnete učit? Nemáte žádnou motivaci a neúspěch už vás dávno neděsí? Můžete zkusit dvě věcí (nebo obě zároveň). Jedna z nich je slíbení si nějaké odměny - nová kosmetika, dortík ze skvělé cukrárny, cokoliv, po čem toužíte. Druhá z nich trošku hranicí z prokrastinací, ale myslím, že funguje - inspirujte se od lidí, kterým stidum jde nebo jsou opravdu úspěšní. Projeďte si pár tzv. studyblrů (study tumblr), tedy blogů soustředících se na studium, motivační obrázky na Pinterestu nebo si přečtěte životní příběhy úspěšných lidí ve vašem oboru. Možná vás to taky nakopne něčeho dosáhnout.

Věci typu, ať si najdete své studijní místečko nebo ať jste organizovaný, záměrně nezmiňuji, protože dobře vím, že se k těmto věcem každý staví jinak. Někdo se rád učí u stolu, někdo v posteli, někdo poslouchá klasickou hudbu, jiný musí mít absolutní ticho. Určitě se nenechta zviklat mými radami, pokud vám vyhovuje něco úplně jiného. Hodně štěstí!

room tour & rady a typy

12. ledna 2017 v 23:38 | Haily
Jsem ten typ člověka, který skoro padá do mdlob, když je někde hodně velký nepořádek. Dřív nebo později se pustím i do úklidu prostorů, které nejsou moje, přátelé a rodina by mohli vyprávět. A není to tak, že bych kohokoliv, kdo není tak úzkostlivě pořádný jako já soudila, vůbec ne. Jsou to drobnosti, například papíry rozházené po stole, když by mohly být hezky ve sloupečku, nebo neumyté nádobí či pastelky pohozené po stole, když je jejich hrníček 10 cm od nich. Jsou to ty věci, u kterých mě irituje, že prostě nejsou na svém místě.

goals for 2017

1. ledna 2017 v 1:03 | Haily
Vítejte do prvního dne roku 2017 a pojďme se hned podívat na mých 7 předsevzetí, které se mi po dlouhé době povedlo napsat v době, kdy si je lidé opravdu dávají. Minulý rok to vyšlo až v únoru a sama už nevím, co jsem si tenkrát slíbila, snad to tedy letos dopadne lépe!

Přečíst všechny rozečtené i nové knížky
Začnu hned tím, co mě minulý rok vážně mrzelo - skoro nečtu. Tedy jinou než školní literaturu. Přitom jsem si knížku i sama kupovala, další jsem dostala a jednu mi dokonce půjčila kamarádka, z čehož mě přepadl oborvský pocit nostalgie! Naposledy jsme si knížky s doporučením, že to ten druhý bezpodmínečně musí přečíst, půjčovali snad na střední škole. Letos na mě tedy bude čekat Silmarillion (J. R. R. Tolkien), Carry on (Rainbow Rowell), Dánská dívka (David Ebershoff), Fantastická zvířata (J. K. Rowling) a Noc před oslavou (Saša Stanišić). Je toho moc, že? Nejvíc se asi těším na poslední zmíněnou.

Zúčastnit se 1/2Maratonu nebo přinejmenším Color Runu
Znáte to, běháte, jednou za čas. jednou víc, jednou méně, lepšení sice cítite, ale nějak to není úplně ono. Letos se chci opravdu soustředit na pravidelný běh a chtěla bych zvládnout půlmaraton nebo jiný kratší závod nebo něco pro dobrou věc (Běh pro světlušku) . Na Color Run bych šla hrozně ráda už jen z celého principu těch barev, vypadá to jako super zábava.

Cestovat ještě víc
Dále bych to nebyla já bez nějakých cestovních cílů. Nejsem si jistá, jestli na mé snové destinace letos dojde (Bali, Japonsko), ale ráda bych jela do Skandinávie nebo někam k moři. Nepohrdnu ale ani výlety po republice, hlavně ať se něco děje.

Více vařit a dát šanci novým receptům
Neřekla bych, že vařím málo, ale každý den to taky není. A tím myslím opravdové vaření, ne rozmražení něčeho. Chci letos více vařit a vyzkoušet nové recepty. Na Vánoce jsem dostala novou kuchařku Niomi Smart, takže o inspiraci nebude nouze.

Vyzkoušet něco nového
Někdy mám pocit, že nežiju naplno a je ještě tolik věcí, co chci zkusit, co chci poznat. Ať už je to windsurfing, kick-box, nový jazyk nebo jen jet na roadtrip. Chci vyzkoušet nové koníčky a mít nové zážitky, třeba se i něčeho chytnu.

Více tvořit, být kreativní
Možná to tak vždycky nevypadá, ale tvoření je pro mě od dětství strašně důležité. Možná nekreslím jako profík a mé fotky jsou spíše na úrovni turistické, přesto bych se obojímu chtěla věnovat víc. Chci zkoušet vrůzné DIY projekty, vyrábět více šperků, kreslit víc komiksů a naučit se fotit hezké portréty. Naštěstí mám dost umělecky zaměřenou rodinu, takže o tyhle věci v létě nebude nouze (minulý rok jsme u Balatonu zorganizovali tvoření květinových čelenek a pak večerní photoshoot u vody).

Trávit více času studiem
Je smutné, že jsem si to plně uvědomila až ve třetím ročníku, ale nikoho na vysoké nezajímá, jestli vás to baví. Jestli vás to naplňuje, jestli o to kvantum věcí máte zájem. Ne, dostanete možnost naučit se všemu, co je pro váš obor potřeba a pak už je jen na vás a na vaší vůli, do čeho se doopravdy ponoříte. Můžete splnit nutné minimum nebo pro něco můžete opravdu najít vášeň (ale asi ne pro vše ze studijního plánu, neumím si to představit), nicméně nikdo vám nebude nic podsouvat. Aspoň tak je to na mojí škole a myslím si, že je to správně. Minulý rok mě několik předmětů opravdu bavilo a v knihovně jsem našla zase jiné, velmi zajímavé knihy. Chci studovat, chci vědět víc, chci být dobrá ve věcech, které mě baví.

Jinak vám přeji mnoho zdarů do nového roku a nebojte se podělit o svá předsevzetí do komentářů. :)

yr. 2016

31. prosince 2016 v 0:01 | Haily
Zdravím vás po velmi dlouhé době! Dnes je poslední den roku 2016 a já si našla chvilku času napsat další ze svých tradičních shrnujících článků. Tenhle rok to snad i vypadá, že jsem blogovala nejméně za celou historii blogu, ale nakonec jsem si ověřila, že tomu tak není. Tento rok jsem napsala krásných 32 článků, před rokem jich bylo 43 a rok předtím pouze 15, což mě vážně udivuje.

Dlouho jsem přemýšlela, jak tento rok pojmenovat. 2013 byl milovaný (link), 2014 hektický (link) a 2015 hořkosladký (link). Ale tento? Nevím si rady. Přijde mi, že ve společnosti panuje konsensus, že tento rok byl vůbec nejhorší za poslední desetiletí, ale mně to tak čistě subjektivně nepřipadá. Některé, zejména politické, události budou jistě obřími hybately dějin, ale přesto pro mě tento rok nebyl špatný. Pro mě byl 2016 zážitkový. Pojďme si ho rozdělit do několika kategorií!

Škola
Když to vezmu chronologicky, tak hned v lednu se mi podařilo zvládnout všechny zkoušky, a vlastně když už jsme u toho, tak letní zkoužkové dopadlo taky dobře. Letos (tedy tento zimní semestr) mám také poprvé pocit, že mě některé předměty doopravdy oslovily a vtáhly do své problematiky, takže s docházením do školy jsem neměla problém ani navzdory tomu, že jsem měla v úterý výuku od 8 rána do půl 8 večer. Se stresem mi myslím hodně pomohlo starání se o zahradu a také jsem si letos udělala radost svým vysněným batůžkem Kanken.

Cestování
Jak moji věrní čtenáří vědí, cestování je velkou součástí mého života a dokážu o svých cestách vášnivě vyprávět několik hodin (toho vás ušetřím). Letos byly mé cesty napůl ve znamení vracení se na oblíbená místa - každoroční Balaton, pak Vídeň a Drážďany s Temi. Nově jsme si se sestřenicí udělaly výlet do Českého Švýcarska, s rodinou jsme jely do Salzburgu a okolí (jezera a hory) a úplně nakonec jsem se s mamkou podívala do Paříže. O všem (až na Paříž) si můžete přečíst v mé cestovní rubrice v pravém menu sloupečku. V rámci naší krásné republiky jsem objevila zase nová zakoutí Brna (společně ještě s Miki) a také jsem jela "lyžovat" do Beskyd, nicméně nelyžuji už asi sto let...

(Zdravý) životní styl
O tom, jak se mi žije se rozepisuji neustále. Mé psychické zdraví je na tom nyní nejlépe za můj celý dosavadní život (můžete si přečíst tady) a o své tělesné se snažím pečovat jak jen to jde. Když to vezmu z té opravdu, dejme tomu, lékařské stránky, tak jsem začala pravidelně brát multivitamíny a hořčík, rozdíl pociťuji hlavně v tom, že skoro nejsem nemocná a nebudím se v noci s křečí v končetinách. Jinak stále dodržji besmasou stravu (článek o tom, co jím), často však někdy přemýšlím o navrátu k rybám - zatím si ale nejsem jistá. Velkou změnou je teď pro mě snaha snížit konzumaci kávy a sladkého. S kávou se mi i daří, ale sladkosti... to je jiná. Samozřejmě na sebe nejsem nijak přísná (což je možná problém) a radši hledám jakýsi balanc.

Kreativní vyžití
Letos jsem na tom s kreativitou byla obzvlášť dobře. V létě mě popadlo vyrábění orientálních (??) náramků, na podzim jsem se účastila kreslícího Inktoberu (s Temi jako jakýsi creative bff project) a nakonec jsem předělala celý interiér pokoje. Často lituji, že poslední dobou už skoro netvořím, ale tento rok jsem spokojená.

Ostatní
Jak jsem již psala v úvodu, můj rok byl plný zážitků, obyčejných i neobyčejných. Podnikla jsem mnoho výletů s kamarády i s rodinou, byla jsem na svatbě a letos mi došla už i pozvánka na další, účastnila jsem se dalšího kocnertu Paula McCartneyho (tentorkát v Praze), byla jsem ve dvou kočičích kavárnach (v Praze a Brně), navštívila jsem Animefest, zkusila jsem plno nových receptů a viděla nespočet nových filmů a seriálů. Letos se mi asi nejvíc líbila Zootopia, Fantastická zvířata a Deadpool, ze seriálů pak samozřejmě stále Hra o trůny a nově taky The Flash. S knížkami docela stagnuji, ale bude to určitě jedno z mých novoročních předsevzetí, o kterých se ještě chystám napsat článek.

To je letos asi tedy vše a zbývá se už jen zeptat, jaký váš rok 2016? :)

details of my room

28. září 2016 v 13:51 | Haily
Rozhodla jsem se udělat malý roomtour, než mi někdy uprostřed října přijde skříň a než se mi podaří vybrat si nějakou hodící se knihovnu. Vlastně od pořízení fotek jsem některé věci (zejména dekorace) zase trochu předělala, ale celkový výsledek uvidíte asi až někdy kolem Vánoc. Předělání pokoje je větší oříšek než jsem si myslela. Teď se ale podíváme na pár mých oblíbených částí pokoje.

TOP 3 fashion designers

13. srpna 2016 v 17:31 | Haily
Původně jsem chtěla psát zase o tom, jak život hezky nerušeně plyne a jak si myslím, že začínám excelovat v pokoře a vděčnosti, protože ačkoliv nemám vše, nežiju své sny a mé ambiciózní plány čekají ještě na své plnění, jsem se svým životem hrozně spokojená. Myslím si, že jsem prostě šťastná. Ale o tom někdy jindy.

Pojďme se ale dnes podívat někam trošku jinam, a to na mojí pomyslnou svatou trojici módních návrhářů. Většina módních příznivců má své oblíbence, ale i ti, které móda naprosto neoslovuje, znají velká jména jako Karl Lagerfeld nebo Alexander McQeen (a jestli ne tak nezoufejte, Coco Chanel určitě znáte). A neříkám, že s velkými mainstreamovými jmény je problém, jelikož ani já sama rozhodně nepátrám po neznámých malých návrhářích (což je možná škoda). Své tři oblíbence bych zařadila do té známé a populární kategorie, přesto ne na první pohled poznatelné širokou veřejností. A jsou jimi Zuhair Murad, Elie Saab a Paolo Sebatian (Paul Sebastian Vasileff).

Všichni tito muži mají společné to, že se pod jejich rukama tvoří ty nejpohádkovější společenské šaty. A ty nejkouzelnější svatební. Šifón, organza, hedvábný tyl, třpytivé kamínky a květiny, modelky co vypadají jako lesní víly či římské bohyně - chápu, že to nemusí být styl všech, já však přesně tohle kouzlo miluji. Podobné kolekce má ale někdy i Valentino nebo Ziad Nakad, ne, že bych si z toho ale mohla cokoliv vůbec dovolit. Tuto část módy však považuji za umění a jen na ta mistrovská díla zasněně koukám. Další zajímamostí by mohlo být, že ani jeden z těchto nadaných mužů není Evropan a ten nejmladší (Paul Sebastian Vasileff) je o pouhé 4 roky straší než já!

Vybrala jsem od každého několik osobních favoritů a vy mi do komentářů můžete napsat, zda se vám líbí, či jaké návrháře máte naopak rádi vy (pokud vás móda vůbec oslovuje).


Zuhair Murad (*1971, Libanon)

Elie Saab (*1964, Libanon)

Paolo Sebastian (*1990, Austrálie)

ze zahrady | jaro

28. května 2016 v 20:47 | Haily
Dneska společně nahlédneme do mojí zahrady, jelikož jsem zjistila, že fotky kytek mají na instagramu docela úspěch. Zahrada se mi osvědčila jako nejlepší antistresová činnost, ať už na ní pracuji nebo jen sedím a užívám si sluníčka. Krásné rozkvetlé kytky a vždy čerstvé bylinky jsou pak už jen plus. Jednou třeba začnu pěstovat i zeleninu!


Teď už si ani neumím představit, jaké je to žít v domě bez zahrady, ačkoliv jsem na sídlišti strávila většinu svého života a pravděpodobně mě to jednou bude zase čekat. Ale představuji si nějaký byt nedaleko centra s balkonem s truhlíky, s tím bych se smířila. A vždycky tu jsou pokojové rostliny! Vlastně nevím, proč o tom vlastně píši, protože stěhování mě rozhodně ještě nečeká. Co vy, máte radši byty či domy? :)


Možná budu fotky postupně přidávat sem, protože můj instagram se v nich už doslova topí a vypadá to, že nemám žádné jiné zájmy (což je napůl pravda, ale pšš). Kdyby vás zajímalo, na co fotím, tak je to Olympus PEN E-PL6.

my favs | YouTubers

15. února 2016 v 18:36 | Haily
Jak možná víte, patřím mezi ty jedince, které svět YouTube naprosto okouzlil. Fascinuje mě možnost výdělku, baví mě to neuvěřitelně obrovské spektrum videí. Cestovatelské vlogy, tutoriály, DIY, recepty, humor, speedpainting, rady nebo jen pokec o zajímavém tématu. Pokud se v tomto virtuálním světě orientujete, určitě vám něco říkají jména jako Zoella či PewDiePie, což jsou samozřejmě také ti neznámější tvůrci. Já bych vám však dnes ráda představila několik svých TOP 5 ne-super-populárních YouTuberů. (Jinak ještě zajímavá vsuvka! Poprvé se na tomto blogu zmiňuji o kultuře YouTuberů v roce 2011, kdy mám úplně šílený crush na Charlieho McDonnella (charlieissocoollike).)

Becca Rose


Hlavní důvod, proč Beccu sleduji je její úžasný styl oblékání, který mi je celkem blízký (nebo je to spíše něco, na co aspiruji) a donekonečna mě inspiruje svou jednoduchostí a elegancí. Také jsem fanouškem jejího bytu, který je opět zařízen ve stylu, se kterým se ztotožňuji - světlé a vzdušné pokoje, pořádek a originální doplňky; a nakonec nesmím zapomenout ani na jejího úžasného mopsíka, který se velmi často náhodně objevuje v pozadí.

Mimi Ikonn


Mimi má podle mého jedny z těch nejkrásnějších cestovatelských videí, která mě už několikrát nadchla pro různá, zejména Evropská místa. Nejvíce mě však na jejím kanálu baví motivační videa, videa o time-managementu a o životním stylu.

Rachel Aust


Rachel Aust jsem objevila teprve před několika dny, kdy jsem vyhledávala různé informace o minimalismu, o kterém jsem četla na blogu Miki. Minimalismus jako životní styl mě sice zaujal (jelikož žiji celkem podobně, avšak je to spíš výsledek lehké uklízecí a organizací mánie...), ale u Rachel mě navzdory tomu nejvíce baví videa o vaření a fitness.

Evan Edinger


Jako dalšího tu mám amerického youtubera Evana, který si mě získal skvělým humorem a také svými zážitky ze života ve Velké Británii. Na svém dalším kanále má zase cestovatelská videa, která ve vás vyvolávají nutkání okamžitě někam jet - a to prosím ne díky krásně zeditovaným záběrům jako má Mimi Ikonn, ale spíše poutavým vyprávěním samotného Evana. Takhle mě úplně navnadil na Bali.

Noodlerella


A jako poslední tu máme Connie aka Noodlerellu, která je miláčkem všech fanousků anime, Disney/Pixar a počítačových her. Ať už hledáte tipy na nějaké nové anime nebo se jen chcete zasmát humoru plného referencí na současnou popkulturu, Connie je pro vás ta pravá.


Co vy? Propadli jste také světu YouTube a televizi jste už také několik let nezapli? Napište mi prosím do komentářů nějaké vaše tipy!

yr. 2015

1. ledna 2016 v 0:28 | Haily
Můj rok 2015 rozhodně nebyl dle očekávání. Pokud si dobře pamatuji, rok 2014 jsem označila jedním slovem za hektický (link), 2015 bych tedy podle stejné logiky označila jako hořkosladký. Samozřejmě více sladký, než-li hořký, protože pesimismus mi nic neříká a sebelítost je zhouba lidské duše.


Ačkoliv můj nový vysokoškolský život začal už v říjnu 2014, na první zkouškové došlo až v lednu a samozřejmě, že to byl stres, nikdy jsem nic podobného nezažila, tak je to snad i pochopitelné. Záhy následovalo zkouškové druhé, v květnu, které bylo paradoxně mnohem těžší, přesto jsem to zvládala o něco lépe. Taky jsem už konečně dosáhla pocitu, kdy už si ve škole přijdu jako doma, nic už není tak strašně cizí a jiné. A tolik snad z hlediska školy, rok 2015 byl jednou velkou zkouškou, ale všechno dobře dopadlo.

Jak asi víte, v březnu skončil můj dlouholetý vztah, což by se dalo považovat právě za tu hořkou složku. Nebylo to nic příjemného, já už to ale stejně vidím všechno jinak... vlastně jsem díky tomu přehodnotila tak milion věcí a dostala jsem se zase trochu blíže k sobě, změnila jsem některé své názory a tak trochu našla sama sebe. Nedá se říct, že bych předtím byla nějakou ztracenou duší, ale teď si připadám mnohem jistější a to i navzdory tomu, že některé věci mi stále nejsou jasné, některé věci nechápu a možná nikdy nepochopím, ale naučila jsem se je přijmout. Člověk nemusí ze všeho dělat vědu, svět je i tak dost komplikovaný.

Abych opustila tohle filozofické téma, musím zmínit, že rok 2015 byl také plný cestování. Kromé mé typické línie Praha - Budapešť - Balaton, došlo i na Brighton s Temi&Miki, na pár dní v Berlíne a také na Londýn a Warner Bros. Studia! Jsem opravdu šťastná, že to všechno tak krásně vyšlo. A taky konečně jsem si vyzkoušela natáčení a stříhání (cestovních) videí na YouTube! Druhá půlka roku vlastně byla skvělá.

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK Vám všem! <3
 
 

Reklama