goals for 2017

1. ledna 2017 v 1:03 | Haily |  Nástěnka
Vítejte do prvního dne roku 2017 a pojďme se hned podívat na mých 7 předsevzetí, které se mi po dlouhé době povedlo napsat v době, kdy si je lidé opravdu dávají. Minulý rok to vyšlo až v únoru a sama už nevím, co jsem si tenkrát slíbila, snad to tedy letos dopadne lépe!

Přečíst všechny rozečtené i nové knížky
Začnu hned tím, co mě minulý rok vážně mrzelo - skoro nečtu. Tedy jinou než školní literaturu. Přitom jsem si knížku i sama kupovala, další jsem dostala a jednu mi dokonce půjčila kamarádka, z čehož mě přepadl oborvský pocit nostalgie! Naposledy jsme si knížky s doporučením, že to ten druhý bezpodmínečně musí přečíst, půjčovali snad na střední škole. Letos na mě tedy bude čekat Silmarillion (J. R. R. Tolkien), Carry on (Rainbow Rowell), Dánská dívka (David Ebershoff), Fantastická zvířata (J. K. Rowling) a Noc před oslavou (Saša Stanišić). Je toho moc, že? Nejvíc se asi těším na poslední zmíněnou.

Zúčastnit se 1/2Maratonu nebo přinejmenším Color Runu
Znáte to, běháte, jednou za čas. jednou víc, jednou méně, lepšení sice cítite, ale nějak to není úplně ono. Letos se chci opravdu soustředit na pravidelný běh a chtěla bych zvládnout půlmaraton nebo jiný kratší závod nebo něco pro dobrou věc (Běh pro světlušku) . Na Color Run bych šla hrozně ráda už jen z celého principu těch barev, vypadá to jako super zábava.

Cestovat ještě víc
Dále bych to nebyla já bez nějakých cestovních cílů. Nejsem si jistá, jestli na mé snové destinace letos dojde (Bali, Japonsko), ale ráda bych jela do Skandinávie nebo někam k moři. Nepohrdnu ale ani výlety po republice, hlavně ať se něco děje.

Více vařit a dát šanci novým receptům
Neřekla bych, že vařím málo, ale každý den to taky není. A tím myslím opravdové vaření, ne rozmražení něčeho. Chci letos více vařit a vyzkoušet nové recepty. Na Vánoce jsem dostala novou kuchařku Niomi Smart, takže o inspiraci nebude nouze.

Vyzkoušet něco nového
Někdy mám pocit, že nežiju naplno a je ještě tolik věcí, co chci zkusit, co chci poznat. Ať už je to windsurfing, kick-box, nový jazyk nebo jen jet na roadtrip. Chci vyzkoušet nové koníčky a mít nové zážitky, třeba se i něčeho chytnu.

Více tvořit, být kreativní
Možná to tak vždycky nevypadá, ale tvoření je pro mě od dětství strašně důležité. Možná nekreslím jako profík a mé fotky jsou spíše na úrovni turistické, přesto bych se obojímu chtěla věnovat víc. Chci zkoušet vrůzné DIY projekty, vyrábět více šperků, kreslit víc komiksů a naučit se fotit hezké portréty. Naštěstí mám dost umělecky zaměřenou rodinu, takže o tyhle věci v létě nebude nouze (minulý rok jsme u Balatonu zorganizovali tvoření květinových čelenek a pak večerní photoshoot u vody).

Trávit více času studiem
Je smutné, že jsem si to plně uvědomila až ve třetím ročníku, ale nikoho na vysoké nezajímá, jestli vás to baví. Jestli vás to naplňuje, jestli o to kvantum věcí máte zájem. Ne, dostanete možnost naučit se všemu, co je pro váš obor potřeba a pak už je jen na vás a na vaší vůli, do čeho se doopravdy ponoříte. Můžete splnit nutné minimum nebo pro něco můžete opravdu najít vášeň (ale asi ne pro vše ze studijního plánu, neumím si to představit), nicméně nikdo vám nebude nic podsouvat. Aspoň tak je to na mojí škole a myslím si, že je to správně. Minulý rok mě několik předmětů opravdu bavilo a v knihovně jsem našla zase jiné, velmi zajímavé knihy. Chci studovat, chci vědět víc, chci být dobrá ve věcech, které mě baví.

Jinak vám přeji mnoho zdarů do nového roku a nebojte se podělit o svá předsevzetí do komentářů. :)
 


Komentáře

1 Magda T. Magda T. | E-mail | Web | 1. ledna 2017 v 9:12 | Reagovat

S tím čtením to mám podobné, tay jsem minulý rok (už můžu napsat minulý rok :D) skoro nečetla a rozečtené či nepřečtené mi tu leží ještě knížky z Vánoc 2015.. Do Skandinávie nebo k moři (nebo oboje :D) bych jela taky n_n. Šťastný nový rok ♥.

2 Haily Haily | 10. ledna 2017 v 19:18 | Reagovat

[1]: Jojo, jela bych všude. :D Tobě taky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama