7 things to start with in 2017

10. ledna 2017 v 19:21 | Haily |  Nástěnka
Nechtěla jsem tyhle malé cíle zařazovat mezi předsevzetí, protože u těch mám vždycky pocit, že se na nich musí hned začít pracovat a do konce roku by měla být splněna. O čem píšu dnes, jsou spíš menší věci, které bych chtěla umět, znát nebo jim rozumět. Samozřejmě by to bylo fajn co nejdřív, ale myslím, že pro všechny tyhle věci je typický proces učení, a to delší proces - zlepšování se - postupné rozšiřování si obzorů. Nechci je koncem roku 2017 pak utnout, ale taky nechci mít pocit, že pokud nebudu umět všechno na sto procent, tak jsem selhala.

Já mám učení ráda, ráda se učím novým věcem, ke škole jsem také nikdy nechovala negativní pocity. Myslím si, že vzdělání je důležité, ale nemělo by se omezovat jen na to, co máme předepsané v osnovách. Je dobré znát různé věci z různých oborů, dělá vás to zajímavějším člověkem a také to určitě hodně pomáhá v sociální interakci. Nic nemám radši, než když se dostane konverzace do opravdu hluboké diskuze nějaké problematiky. Takové rozhovory jsou fajn, ale skvělé jsou také ty ne příliš vážně, to ne že ne.

Hand lettering
Určitě jste viděli krásné psací písmo, kterého je teď plný Pinterest. Už minulý rok jsem se pustila do velkého trénování psaní, nicméně došla jsem teprve k tzv. faux calligraphy. Je tedy na čase pořídit si pořádné pero a naučit se hezky sázet písmenka.

Porozumět víc světové politice
Jako člověk studující práva, mám samozřejmě dost velký přehled o politice, která se nás/mě nějakým způsobem týká. Mluvím tedy o české a maďarské domácí politice, politice EU a dále pak zemí jako Velká Británie a USA. Možná bych dala dohromady pár základních poznatků o Francii, Německu nebo Rusku, ale rozhodně bych chtěla znát víc. Nebo státy jako je Čína, Indie, Korea, jaderné mocnosti nebo ekonomičtí předáci. Myslím, že je důležité o těch věcech mít přehled, ačkoliv nás zprávy spíš často rozesmutňují.

Vyšší úroveň němčiny
Z němčiny jsem před lety maturovala, což je přibližně úroveň B1, ne-li méně. Rozhodně bych v němčině chtěla zabrat, protože je to krásný logický jazyk, jazyk našich dvou důležitých sousedů a taky celkem důležitý světový jazyk. Ráda bych se co nejdřív dostala na B2, poté si asi rozmyslím, jestli usilovat o certifikát (Goethe-Zertifikat) z této úrovně nebo ještě počkat do C1. S angličtinou jsem počkala až do CAE (C1), se kterou, když už o tom mluvíme, by možná také nebylo na škodu dostat se ještě dál. Nejsem si však jistá, zda má cenu pokoušet se a platit za vyšší certifikát (CPE).

Komplikovanější asany & pokročilá jóga
Od intelektuálních činností přejdu k pohybu nebo meditaci - určitě bych se chtěla s jógou dostat na vyšší úroveň a ráda bych se i víc ponořial do její spirituální stránky, minimálně pro znalosti, když ne pro samotnou praxi. Jóga je jedna z mých nejmilejších pohybových činností a ráda bych v ní byla opravdu dobrá a věděla o ní víc.

Naučit se více technik kreslení/malování
Kreslím skoro celý život, ale že bych byla obdařená nějakým úžasným talentem se říct nedá. Na druhou stranu, taky se kreslení nevěnuji tolik, jako někteří známí kreslíři. Nedávno jsem četla, že na určitou (dobrou) úroveň se člověk může dostat i pravidelným procvičováním a zkoušením nových technik, tak bych tomu chtěla dát šanci. Nemyslím si, že kreslím špatně, ale mohlo by to být ještě mnohokrát lepší. Někdy si také hraju s myšlenkou, že bych mohla navrhovat tetování.

Naučit se využití bylinek a rostlin
Nyní zase k úplně jinému okruhu věcí, a to moje terapeutická vášeň - zahrada. Chtěla bych své rostlinky využívat víc, než jen tu a tam k vaření/dochucení nebo k uvaření mátového čaje. Bylo by úplně super vytvářet třeba mýdla nebo balzámy, olejíčky. Třeba růžovou vodu!

Nové (a lepší) techniky líčení
Poslední bod je něco, v čem jsem trochu začala stagnovat. Umím se namalovat, to není žádný problém, ale jsou to spíš základní každodenní věci. A s tím by ani nebyl problém, ale kdykoliv se objeví něco nového, mám takový úzkostlivý pocit, že to prostě neumím nosit (třeba nude rtěnky) - přitom je ale tolik odstínů a možností! Takže pak určité věci ani nezkouším, nebo když už, tak se v nich vůbec necítím a do hodiny se odlíčím. Problém také asi je, že jsem si hrozně zvykla chodit nenamalovaná, téměř celé léto a podzim, a někdy mě to opravdu mrzí, hlavně když vidím krásně namalované (a krásně oblečené) ženy. Takové to "proč se nesnažím víc?".


To je tedy pro dnešek vše. Čemu byste se chtěli naučit vy? :) Také plánuju nějaké nové články, ať tento rok víc bloguji, přemýšlím o roomtour nebo knižním seznamu, máte nějaké nápady?
 


Komentáře

1 tyrkysovydelfin tyrkysovydelfin | Web | 10. ledna 2017 v 19:44 | Reagovat

Máš zajímavé cíle :) Já bych se chtěla naučit trochu líp anglicky, protože kromě pár základních vět nezvládám skoro nic :D

2 Haily Haily | 11. ledna 2017 v 10:43 | Reagovat

[1]: Díky, tak to držím palce s angličtinou :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama