yr. 2016

31. prosince 2016 v 0:01 | Haily |  Nástěnka
Zdravím vás po velmi dlouhé době! Dnes je poslední den roku 2016 a já si našla chvilku času napsat další ze svých tradičních shrnujících článků. Tenhle rok to snad i vypadá, že jsem blogovala nejméně za celou historii blogu, ale nakonec jsem si ověřila, že tomu tak není. Tento rok jsem napsala krásných 32 článků, před rokem jich bylo 43 a rok předtím pouze 15, což mě vážně udivuje.

Dlouho jsem přemýšlela, jak tento rok pojmenovat. 2013 byl milovaný (link), 2014 hektický (link) a 2015 hořkosladký (link). Ale tento? Nevím si rady. Přijde mi, že ve společnosti panuje konsensus, že tento rok byl vůbec nejhorší za poslední desetiletí, ale mně to tak čistě subjektivně nepřipadá. Některé, zejména politické, události budou jistě obřími hybately dějin, ale přesto pro mě tento rok nebyl špatný. Pro mě byl 2016 zážitkový. Pojďme si ho rozdělit do několika kategorií!

Škola
Když to vezmu chronologicky, tak hned v lednu se mi podařilo zvládnout všechny zkoušky, a vlastně když už jsme u toho, tak letní zkoužkové dopadlo taky dobře. Letos (tedy tento zimní semestr) mám také poprvé pocit, že mě některé předměty doopravdy oslovily a vtáhly do své problematiky, takže s docházením do školy jsem neměla problém ani navzdory tomu, že jsem měla v úterý výuku od 8 rána do půl 8 večer. Se stresem mi myslím hodně pomohlo starání se o zahradu a také jsem si letos udělala radost svým vysněným batůžkem Kanken.

Cestování
Jak moji věrní čtenáří vědí, cestování je velkou součástí mého života a dokážu o svých cestách vášnivě vyprávět několik hodin (toho vás ušetřím). Letos byly mé cesty napůl ve znamení vracení se na oblíbená místa - každoroční Balaton, pak Vídeň a Drážďany s Temi. Nově jsme si se sestřenicí udělaly výlet do Českého Švýcarska, s rodinou jsme jely do Salzburgu a okolí (jezera a hory) a úplně nakonec jsem se s mamkou podívala do Paříže. O všem (až na Paříž) si můžete přečíst v mé cestovní rubrice v pravém menu sloupečku. V rámci naší krásné republiky jsem objevila zase nová zakoutí Brna (společně ještě s Miki) a také jsem jela "lyžovat" do Beskyd, nicméně nelyžuji už asi sto let...

(Zdravý) životní styl
O tom, jak se mi žije se rozepisuji neustále. Mé psychické zdraví je na tom nyní nejlépe za můj celý dosavadní život (můžete si přečíst tady) a o své tělesné se snažím pečovat jak jen to jde. Když to vezmu z té opravdu, dejme tomu, lékařské stránky, tak jsem začala pravidelně brát multivitamíny a hořčík, rozdíl pociťuji hlavně v tom, že skoro nejsem nemocná a nebudím se v noci s křečí v končetinách. Jinak stále dodržji besmasou stravu (článek o tom, co jím), často však někdy přemýšlím o navrátu k rybám - zatím si ale nejsem jistá. Velkou změnou je teď pro mě snaha snížit konzumaci kávy a sladkého. S kávou se mi i daří, ale sladkosti... to je jiná. Samozřejmě na sebe nejsem nijak přísná (což je možná problém) a radši hledám jakýsi balanc.

Kreativní vyžití
Letos jsem na tom s kreativitou byla obzvlášť dobře. V létě mě popadlo vyrábění orientálních (??) náramků, na podzim jsem se účastila kreslícího Inktoberu (s Temi jako jakýsi creative bff project) a nakonec jsem předělala celý interiér pokoje. Často lituji, že poslední dobou už skoro netvořím, ale tento rok jsem spokojená.

Ostatní
Jak jsem již psala v úvodu, můj rok byl plný zážitků, obyčejných i neobyčejných. Podnikla jsem mnoho výletů s kamarády i s rodinou, byla jsem na svatbě a letos mi došla už i pozvánka na další, účastnila jsem se dalšího kocnertu Paula McCartneyho (tentorkát v Praze), byla jsem ve dvou kočičích kavárnach (v Praze a Brně), navštívila jsem Animefest, zkusila jsem plno nových receptů a viděla nespočet nových filmů a seriálů. Letos se mi asi nejvíc líbila Zootopia, Fantastická zvířata a Deadpool, ze seriálů pak samozřejmě stále Hra o trůny a nově taky The Flash. S knížkami docela stagnuji, ale bude to určitě jedno z mých novoročních předsevzetí, o kterých se ještě chystám napsat článek.

To je letos asi tedy vše a zbývá se už jen zeptat, jaký váš rok 2016? :)
 


Komentáře

1 Temi Temi | 31. prosince 2016 v 0:11 | Reagovat

Super članek, je super, že se máš dobře. Taky pro mě nebyl 2016 tak špatný, jak spousta lidí na internetu tvrdí...

Těším se na jaro, na další kreslení, na další cestování a zážitky. Nejvíc bych chtěla, aby byl 2017 "klidný", ale to asi nedopadne se státnicema na krku.

A máme stejné oblíbené filmy i seriály! Yis

Šťastný nový rok a ať je pro tebe 2017 přesně takový, jaký chceš :)

2 Haily Haily | 10. ledna 2017 v 19:18 | Reagovat

[1]: Díky! n_n Taky se hrozně těším, zima+zkouškové jsou nějak už moc.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama