end of summer

5. září 2016 v 12:59 | Haily |  Deník
Ahoj všichni! Ráda bych vás uvítala s prvním podzimním článkem, ale jak jsem si nedávno ověřovala, podzim oficiálně začíná až 22. září v 16:21, tedy na podzimní rovnodennost. Ale říkat, že je léto, mi prostě nepřijde správné. Znáte to, jen co spatříte těch pár žlutých listů a ucítítě vůni táboráku, bum, podzim. Noci jsou chladnější a chladnější a ráno si nepřejete nic jiného než zůstat ve vyhřátých peřinách. A čaj! Začíná období všech teplých nápojů, perníkového koření a jablečných koláčů. Říkala jsem už, že miluji podzim?

Dokud ho ale ještě oficiálně nemáme, tak se pojďme podívat, co se dělo poslední letní měsíc, tedy srpen.

Jak asi většina z vás registrovala, vyšla nová kniha J. K. Rowling(ové) - Cursed child, kterou jsem samozřejmě musela hned mít, protože už je to pěkných pár let, co jsem naposledy zažila ten pocit, kdy si kupuje nový díl Harryho Pottera. Ráda bych řekla, že si takhle pamatuji každý díl, ale bohužel třetí, pátý a šestý nějak nezanechaly stopu. Nedokážu je zařadit a tím neříkám, že se mi nelíbily, ba naopka zrovna Vězeň z Azkabanu je jeden z mých nejoblíbenějších. Jen si nepamatuji ten úsek života, kdy jsem je četla. Na druhou stranu poslední díl mám živě před očima, rok 2008, psala jsem o tom i článek na svůj blog (tenkrát však na sblog.cz). Kolik vám bylo před 8 lety? Mně skoro 14. Ten čas tak běží.

Nicméně vyrůstání s Harry Potterem je něco, co lituji, že moje děti nikdy nezažijí. Ledaže bych jim knížky dávala postupně. Ale budou knihy jiné, o to se nebojím.

Abych se vrátila k jádru článku, tedy co se odehrálo v mém životě za měsíc srpen:

♥ Pustila jsem se do výroby náramků, což naprosto miluji, ačkoliv mě děsí ten počet. Nikdo nepotřebuje 50 náramků. Pravděpodobně uhádnete, co všichni moji známí dostanou na Vánoce.
♥ Po měsících pečení drobénkových koláčů a bublanin jsem se rozhodla vyzkoušet zase něco jiného, a to dort. Tedy, ne že bych dort nikdy nezkoušela (dokonce mám článek s recepty tady - klik), ale tohle je tzv. naked cake se speciální pozorností na zdobení. Vedle ostružin a malin jsem použila bylinky, chia semínka a mandle... a těším se na další experimenty.
♥ V poslední řadě musím uznat, že se docela těším do školy, která mi začíná sice až za měsíc, ale to mi nebránilo pustit se do nákupu sešitů. Také tak milujete papirnicví?

všechny fotky jsou z mého Instagramu
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama