Červenec 2016

červenec | život diktuje

27. července 2016 v 18:03 | Haily |  Deník
Červenec se nám už blíží ke svému konci a já jsem měla celý semestr nějakou milnou představu o tom, že v létě budu blogovat ostošest. Ten blog už nějak není jako dřív, už to není tajný deníček pro pár nadšenců s podobnými zájmy, ale blogy se celkově staly komerční záležitostí a proud vašich myšlenek už nečte jen banda introvertních puberťáků. Nebo tedy to bylo publikum mého blogu někdy před 8 lety. Všichni jsme už ale vyrostli, co? ;)

Kdybych měla blog zakládat znova, asi ho založím na jiné platformě. Asi by to byl lifestyle&fashion blog (a to ne, že by tohle lifestyle blog nebyl). Asi bych se ho snažila i zpeněžit a asi bych toužila po popularitě. Tady jsem ale někde jinde, tohle malé místečko ve virtuálním moři nadále zůstává panoptikem střípků mé cesty životem.

Přemýšlíte někdy o tom, kdo jste byli před, dejme tomu, 6 lety? Jak jste se změnili od té osůbky, která pilně psala články na toto stejné místo? Já ano a jsem spokojená. Prošla jsem změnami a ačkoliv nad některými starými články mi nezbývá nic než jen kroutit hlavou, jsem ráda, že toho tady mám tolik zaznamenané.

západy slunce z balkonu ♥

Když se ale teď odprostím od filozofování a vzpomínání, tak vás ráda pozvu k nahlédnutí do mého života za měsíc červenec. Čeho si asi na prví pohled všimnou ti věrnější z vás je to, že jsem změnila vzhled blogu (asi po sto letech - staré vzhledy najdete zde). Za každou cenu jsem chtěla zůstat u jednoduchosti a světlých barev, chtěla jsem něco elegantního a vzdušného. Nakonec mi to celé pišlo až moc chladné, takže jsem do menu přidala krásný avatar, který mi nakreslila Temi. Jestli je celkový dojem pozitivní, posoudíte už jenom vy.

Cestování za červenec pokrývá cesta do Maďarska, kde jsem několik dní trávila v Budapešti a pak se přesunula k Balatonu s rodinou. Se sestřenicemi jsme se pustily do různých DIY, ať už květinových čelenek, náhrdelníků z krystalů nebo různých nárámků (můj výtvor můžete vidět na fotce), a když jsme se zrovna nekoupaly, hrály jsme obrovské množství deskových her. Zjišťuji, deskovky a karty jsou něco, co bezmezně zbožňuji.

Také jsem poslední dobou hodně pekla, převážně různé bublaniny a koláče, protože jsem měli pěknou úrodu višní, ostružin a meruněk. Co se jinak jídla týče, tak nadále dodržuji bezmasou stravu a snažím se jíst zdravě (snažím!). V poslední řadě ještě zmíním Pokémon Go! (ano i já!), na které jsem se teď spolehla se zdravým pohybem. Ne, dělám si legraci, sice kvůli Pokémonům nachodím hotové kilometry, ale po dlouhé odmlce se pomalu vracím k běhání a józe. Navzdory tomu, jak moc mi to chybělo, trvalo mi skoro měsíc přemluvit se k něčemu. Někdy je to se mnou hrozné.


travel with me | Brno - Pálava - Vienna

4. července 2016 v 12:00 | Haily |  Travel
Konečně jsem se dostala k prázdninovým radovánkám, jejichž myšlenka mě držela celé zkouškové při smyslech. Ačkoliv jsem velmi organizovaný a plánující člověk, léto nechávám většinou dost volné a flexibilní, protože náhodné plány většinou dopadají mnohem lépe a jak se jednou naučíte brat cestování s klidem, nic vás moc nerozhodí. Nejradši mám krátké výlety po Evropě nebo jen po ČR, protože ty většinou zvládáme zařídit během několika dnů (ne-li hodin). Samozřejmě pořád mám sny jako podívat se na Bali, do Indie nebo do Japonska, na druhou stranu mám před sebou celý život a už jsem toho díky rodičům viděla opravdu hodně. Na tyhle velké cesty jednou ale snad také dojde.

S Temi jsme se letos dohodly na kombinaci Brno - Pálava - Vídeň, kterou jsme absolvovaly minulý týden. V Brně jsem trávila několik pohodových dnů a kromě finale Game of Thrones doprovázeného sklenkami Aperolu jsme čas trávily procházkami Brnem a objevovaním skvělých kaváren, restaurací a barů. Na blog se nevešel jen Bar, který neexistuje, který však rozhodně stojí za zmínku, neboť jsem tam měla ten nejlepší vegetariánský burger a skvělý originální drink jménem Bezstarostný. K důkladnému prozkoumání kaváren se k nám připojila i Miki.


Z Brna jsme pokračovali na Pálavu, která byla opravdu krásná a proti horku jsme bojovaly koupaním se v lomu, projížďkami kabrioletem a pitím šumivého vína (těžko říct, co pomohlo víc). Na Pálavu se určitě ještě ráda vrátím, protože mě naprosto okouzlila (ale to bude asi i skvělou společností).

A nakonec již předem avizovaný výlet do Vídně, která je z Pálavy už opravku jen na krok!

Jelikož z naší tříčlenné skupinky jsme ve Vídni už všichni byli, naplánovali jsme si parky, kavárny a architektonické zážitky s truchou toho secesního umění. Dojeli jsme kolem deváté ráno a první zastávkou byla oblíbená cukrárna Aida, kde následovala druhá snídaně s kávičkou (všímáte si toho patternu přejídání se?). Po tomto ranním posilnění jsme už jen (cíleně) bloudili Vídeňskými parky, hledali jakékoliv zdroje vody - od jezírek, přes kašny až po studánky, obdivovali jsme nádherné budovy a nakonec zašli do Pavilonu Secese, kde mimo jiné byla i Klimtova díla, což je náš velký favoriít s Temi. Výlet jsme zakončili piknikem v parku. Počasí nám vyšlo nádherně a já se včera vrátila domů naprosto spokojená a plná zážitků.

Metro Karlsplatz | Stephansdom | náhodná budova | Pavilon Secese | Hofburg | detail Pavilonu Secese

Doufám, že si též užíváte léto! Pokud budete mír pár volných chvil, Brno, Pálavu i Vídeň vřele doporučuji! ♥ Mojí další zastávkou bude za pár týdnů Balaton a na konci srpna snad vyjde jednodenní výlet do Dráždan. Jaké máte plány vy?