na závěr zkoušek

15. června 2016 v 22:18 | Haily |  Deník
Dnešním dnem je zkouškové slavnostně za mnou a jako každý semestr si slibuji, že příště budu chodit na přednášky, číst literaturu a připravovat se poctivě během celého roku. A to ani nejde o výsledky, ale ušetřilo by mi to obrovské procentu stresu. A výčitek svědomí. A taky bych mohla Trůny sledovat na čas, ne až po určitých zkouškách. Ale co se dá dělat, pravděpodobně to opět nedodržím, protože trpím chronickou leností, kterou zatím nedokážu překonat ani pro uchování svého psychického zdraví. Ale budu se snažit, slibuji.

Problém je v tom, že se vždycky nechám ukolébat falešným (?) pocitem bezpečí, že jsem inteligentní člověk a něco přece vymyslím. Pak horko těžko hážu prosící kukuč při ústních zkouškách a nervózně listuji zakoníky před dnem D ve snaze zapamtovat si co nejvíce paragrafů. Scénář pak pokrařuje epizodou výčitek svědomí, následně pokládáním si otázky, proč to vlastně dělám? Proč všechno tak hrozně podceňuji? Proč se vždycky spoléhám na nějaké své základní rozumové dovednosti a trochu štěstí? (A že toho štěstí mám víc než trochu, některé známky si snad ani nezasloužím). Asi tušítě odpoveď - protože to vždycky vyjde.

Ale jednou to nevyjde, že? Tak to v životě bývá a já u toho nechci být, protože mám nějakou podivnou představu o tom, že se mé veškeré štěstí postupně kumuluje až jednou přijde obrovský pád. Takže se snažím přesdvědčit sama sebe o tom, že tomu pádu lze předejít (a že mu dokážu předejít).

Na druhou stranu si také říkám, že se vysokoškolské zkouškové přece nesmí tak prožívat a tahle poslední studijní léta by se měla pořádně užít. Jsem asi prostě balíček protichůdných principů.

Přisáhám, že o zkouškovém můj mozek jede na 120% (+insomnia hard), ale z toho se jen malé procento myšlenek opravdu týká studia. Ale dost už o tom, jsem ráda, že je to úspěšně za mnou a konečně se můžu zase věnovat normálním každodenním činnostem a svým zájmům (ale až po několika prospaných dnech).
 


Komentáře

1 Eliška Eliška | Web | 8. července 2016 v 17:44 | Reagovat

Tohle totálně znám!! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama