Květen 2016

ze zahrady | jaro

28. května 2016 v 20:47 | Haily |  Nástěnka
Dneska společně nahlédneme do mojí zahrady, jelikož jsem zjistila, že fotky kytek mají na instagramu docela úspěch. Zahrada se mi osvědčila jako nejlepší antistresová činnost, ať už na ní pracuji nebo jen sedím a užívám si sluníčka. Krásné rozkvetlé kytky a vždy čerstvé bylinky jsou pak už jen plus. Jednou třeba začnu pěstovat i zeleninu!


Teď už si ani neumím představit, jaké je to žít v domě bez zahrady, ačkoliv jsem na sídlišti strávila většinu svého života a pravděpodobně mě to jednou bude zase čekat. Ale představuji si nějaký byt nedaleko centra s balkonem s truhlíky, s tím bych se smířila. A vždycky tu jsou pokojové rostliny! Vlastně nevím, proč o tom vlastně píši, protože stěhování mě rozhodně ještě nečeká. Co vy, máte radši byty či domy? :)


Možná budu fotky postupně přidávat sem, protože můj instagram se v nich už doslova topí a vypadá to, že nemám žádné jiné zájmy (což je napůl pravda, ale pšš). Kdyby vás zajímalo, na co fotím, tak je to Olympus PEN E-PL6.

a little something on soulmates

27. května 2016 v 23:51 | Haily |  Deník
Do we find soulmates in our friends?

I've never had that special connection to any of my love interests, but some of my friends get me on so many levels, that I just probably don't care anymore. About that special someone, that soulmate for life, the other half. And not just because I am whole and there is not a piece missing. Because I have many things to improve and it always could be better, but I just guess I found my inner balance through the amazing people surrounding me.

I'm not dismissing the idea of, you know, the One. I do believe in that click, when you just know. When you just know, that this person will held such importance in your life, that this person will have a huge impact on your life choices, that you will always value their opinions and share all your fears and dreams with at 4 in the morning after having way too many giggle fits.

But I'm yet to find a love interest with this special connection. And I won't have it any other way. I'm proud to say that my friends are just as good... if not better. I'm grateful for many things in life, but friendship, companionship, family, these are the ones, I would never let go.

I feel supported. I feel loved. I feel understood. I may put my trust in too many people, I may be clingy sometimes and the others too far away, I have my flaws and so do my friends, but when it comes to true friendship it does not matter. Because some mistakes will be addressed, some will be overlooked, but you won't be alone while sorting them out. Even if you are alone in your room with scary thoughts flowing through your mind, even if you haven't talked to anyone in days, just the knowledge that there are people, who you can lean on, who will listen, that makes life so much more worth it.

Do we find soulmates in our friends? Yes, we do. We damn well do.

exams vs food

7. května 2016 v 13:11 | Haily |  Nástěnka
Vždyčky když přijde letní zkouškové, mám obrovské problémy se stravováním. Jednak čím větší je teplo, tím menším mám hlad, ale taky obrovskou roli hraje stres, ale i lenost. Kdo z nás dokáže hodiny stát v kuchyni a ignorovat ten malý hlásek v hlavě, který říká, že bychom se měli radši učit? Komu se ještě nestalo, že se konečně ponořil do učení a pak zapomněl na jídlo? A kdo se naopak při učení ještě nikdy nespolehnul na litry kávy a nezdravé svačinky?

Poslední dobou se snažím jíst zdravě a objevila jsem několik velmi jednoduchých receptů na lehká jídla/svačinky a než abych je sem vypisovala, spíš vás odkážu na Pinterest nebo rovnou do svého alba (klik)! U mě najdete bohužel jen vegetariánské recepty, ale není nic snazšího než se pustit do vlastního vyhledávání. Přísahám vám, že Pinterest je zatím nejlepší stránka na hledání receptů, protože většinou je nemusíte ani přesně dodržet, ale skvěle vás isnpirují. Já jsem si například oblíbila vegetariánské pad thai, ale Pinterest mě ispiroval k tomu, abych zkusila místo nudlí smaženou basmati rýži nebo třeba quinou. Také jsem díky tomu našla odvahu na vyzkoušení nových věcí, teď jsou takovou novotou u mě klíčky.


Další skvělou věcí se ukázal smoothie maker! Když se podíváme na kombinace na fotkách, tak to jsou: banán-maliny-mandlové mléko; marakuja-mango-ananas-kale (kadeřávek); pomeranč-červený pomeranč-grep a pomeranč-citron-jablko. Já jsem smoothies a čerstvým šťávám naprosto propadla a cítím se po nich ráno mnohem lépe, takže postupně vytlačují kávu, což je vždycky plus. Určitě na co se nesmí zapomínat je pitný režim, ale jestli vás čistá voda nudí, zkuste vodu s bylinkami nebo ovocem (zadejte na Pinterestu do vyhledávání infused water a najdete různé skvělé kombinace).

Abych to zakončila, určitě nezapomínejte o zkouškách (nebo kdykoliv jindy) jíst a zkuste si najít recepty, které vám budou časově i chuťově vyhovovat! Přeji mnoho zdarů! :)

ohlédnutí za dubnem

4. května 2016 v 20:00 | Haily |  Deník
Od posledního článku už bohužel uběhl měsíc a já nemůžu říct, že nemám čas, protože to není pravda. Času máme většinou tolik, kolik si ho uděláme, ale blogování pro mě v posledním měsíci nebylo prioritou. Jsem vlastně docela špatný blogger, ale to nevadí, je to jen jendo hobby z mnoha, nějaké to kreativnější vyžití, které si teď nemůžu (nebo nechci) úplně dovolit. A ne, že by na tom bylo něco špatného, to vůbec! Ale většinou když si sednu ke psaní článků, ke kreslení nebo ke čtení jiných knih než těch do školy, tak si často připadám, jako kdybych se flákala. Což většinou pravda je. Prosím neberte to tak, že si absolutně zakazuji nějaké zábavné činnosti, ale na tohle období života jsem si stanovila 2 cíle a chci se soustředit hlavně na ně (zdravý životní styl a studium).

Jak už jsem psala, od února se soustředím mnohem více na to, co jím, a od března jsem začala seriózněji sportovat. K mému velkému neštěstí jsem se musela zase vrátit ke běhu, protože plavání a jóga prostě asi nestačí. Vy, co běháte, to možná dobře znáte - běhání milujete a nenávidíte zároveň, nebo alespoň já to tak mám. Nicméně, těžko najdete něco tak časově nenáročného jako je běh. Zatím jsem si zavedla rutinu 5km třikrát do týdne, ale uvidíme, jak to o zkouškovém půjde dál. Kdybych však něco musela vyřadit tak, ač s těžkým srdcem, to bude plavání, protože my dlouhovlásky s fénovanám trávíme celé věky a jestli něco nesnáším, tak jsou to činnosti, se kterými jen ztrácíme čas.

Další můj věčný cíl jsou dobré studijní výsledky, ale to už jste také určitě vysledovali. Všechny zkoušky už mám zapsané a za týden oficiálně odstartuje měsíc dlouhé peklo, na které se zvláštním způsobem i těším. Nebo až bude za mnou, protože pak (!!) jdu na koncert Paula McCartneyho a to bude ta nejsladší odměna! ♥

Aby můj život nezněl tak hrozně jednotvárně, tak ještě přihodím, že se ze mě stává mistr zahradník a už se nemůžu dočkat, až mi budou kvést pivoňky a vyroste ještě víc bylinek.