off to paris

20. března 2016 v 21:49 | Haily |  Deník
Téměř totožný scénář jako v létě - já, člověk velice pragmatický, organizovaný a plánující, se setkávám s nabídkou krátkého vycestování do nějakého evropského města, která by se uskutečnilo v rozmezí jednoho týdne, a navzdory tomu, že by svět čekal odmítnutí, já se možnosti chopím jako žíznící člověk sklenice čisté vody. (wow, dneska se cítím velmi metaforicky) Pamatujete? Akorát teď to není Berlín, ale Paříž. A není léto, ale jaro.

Paříž, PAŘÍŽ. Oh lala, tres bien! C'est magnifique... nebo tak něco. Myslím, že umím pomerně dost jazyků, ale francouzština není jedním z nich (a asi nikdy nebude). Mám totiž velké plány s japonštinou, finštinou, španělštinou a ruštinou. Ale pořád odbíhám! Takže Paříž. Jedu na Velikonoce, prodloužený víkend, za úžasnou cenu a rozhodnuto bylo ve čtvrtek večer, tedy před 3 dny, kdy mi byla cesta nabídnuta spolužačkou před začátkem semináře z mezinárodního práva veřejného. Nikdy jsem v Paříži nebyla, trochu panikařím nad tím, kam všude se jít podívat a co opravdu stojí za to, když mám k dispozici tak málo času. Když si jen vezmu, že jsem v Londýně byla už šetkrát a pořád mám místa, kde jsem ještě nebyla... máte nějaké typy? Jediné, co určitě chci, je fotka s Eiffelovkou. A Ladurée makronky.

Vždycky jsem si pobyt v Paříži plánovala jako něco plného umění a módy, elegance a krásných fotek (to je vliv všech těch filmů a literatury), ale bohužel jedu autobusem, takže elegance bude asi to poslední, na co pomyslím. Ale víte co, pokusím se! Bylo by mi asi líto, kdybych Paříží chodila oděná jako ten největší turista, chci splynout s okolím! (a doufám, že nakonec nezjistim, že úžasný módní styl Pařížanek je jen mýtus)

Na závěr ještě něco mimo téma - po roce jsem se konečně dostala ke kreslení a rozhodla jsem se dokončit obrázek pro blog a videa, který jsem si načmárala do poznámek někdy na začátku semestru. Obrázek jsem tady na blogu zařadila do povídání o mě zde (odkaz také v menu). Nejsem s ním na 100% spokojená, možná ho jednou změním, až se kreslení budu věnovat zase trochu víc.


vidím to asi nějak takhle...
 


Komentáře

1 Magda T. Magda T. | E-mail | Web | 20. března 2016 v 22:12 | Reagovat

Awwwgh! S Eurotrips, že jo? :D Přesně ten jsem totiž měla naplánovaný :D :(. Užij si to i za mě! A čekám na hromadu fotek i s videem, když už máš ten obrázek! :D

2 Haily Haily | 20. března 2016 v 22:18 | Reagovat

[1]: Jo! Ale né, to je fakt škoda, bylo by super tam být spolu! Doufám, že ti to vyjde ještě! n_n Video právě nevím, nejsem si jistá, jestli moje skupinka bude mít trpělivost s mým natáčením. :D Ale rozhodně Paříž (a Disneyland!) ještě plánuji, tak snad pak. :) Uvidíme, uvidíme! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama