Leden 2016

až od února

16. ledna 2016 v 20:44 | Haily |  Deník
Je to trochu neuvěřitelné, ale najednou mi chybí už jen 2 zkoušky? Jedna z nich sice bude z (pro mě) nejtěžšího předmětu, ale i tak. Na takhle krátké zkouškové nejsem vůbec zvyklá! Ještě nikdy se mi nepovedlo dokončit zkoušky do 1 měsíce. Ale tolik o škole, na tu přece není nikdo zvědavý, hlavně o víkendu ne!

Bohužel se se mnou nic zajímavého neděje, takže nemám žádné vtipné příhody ani nápady na články, ale alespoň jsem se rozhodla, že si nakonec dám nějaká ta předsevzetí - netradičně od února, protože teď dodržovat nějaké plány kromě toho učicího je to poslední, co bych chtěla dělat. Možná to bude znít divně, ale zas tolik přání nemám, jsem se svým životem spokojená. Vždycky to může být samozřejmě lepší, ale také horší, a já si opravdu nemám na co stěžovat. Takže žádná průlomová a dramatická přání tu nečekejte.

♥ Co bych chtěla (a chci každý rok) je najít si nějaký nový sport, resp. najít si někoho, s kým bych daný sport provozovala. Plavání, běh i jóga mě sice stále baví, ale chci zkoušet nové věci, třeba squash nebo tenis. Taky bych se ráda vrátila k tanci, ale to si ještě musím promyslet.

♥ Určitě bych chtěla zase začít kreslit. Nikdy jsem nebyla nějaký velký umělec (a neúspěchy mě dost často demotivovaly), ale po téměř roce, co jsem do ruky nevzala tužku, jsem zjistila, že mi to vlastně chybí. Chybí mi to jako hobby, jako náhodné sebevyjádření, zachycení myšlenky. Ať už je to jakkoliv nakvalitní.

♥ Nakonec zvažuji nový cizí jazyk. S kamarádkou přemýšlíme o japonštině nebo finštině. Chci něco jiného a zajímavého, něco úplně odlišného od toho, než jsem dosud znala. Samotnou mě zajímá i ruština a španělština, ale to si asi nechám na jindy, třeba až budu rodič toužící po seberealizaci (tohle není legrace, moje maminka se před několika lety začala učit francouzsky a dnes mluví skoro jako profík).

To je pro dnešek vše, mějte se krásně! :)

yr. 2015

1. ledna 2016 v 0:28 | Haily |  Nástěnka
Můj rok 2015 rozhodně nebyl dle očekávání. Pokud si dobře pamatuji, rok 2014 jsem označila jedním slovem za hektický (link), 2015 bych tedy podle stejné logiky označila jako hořkosladký. Samozřejmě více sladký, než-li hořký, protože pesimismus mi nic neříká a sebelítost je zhouba lidské duše.


Ačkoliv můj nový vysokoškolský život začal už v říjnu 2014, na první zkouškové došlo až v lednu a samozřejmě, že to byl stres, nikdy jsem nic podobného nezažila, tak je to snad i pochopitelné. Záhy následovalo zkouškové druhé, v květnu, které bylo paradoxně mnohem těžší, přesto jsem to zvládala o něco lépe. Taky jsem už konečně dosáhla pocitu, kdy už si ve škole přijdu jako doma, nic už není tak strašně cizí a jiné. A tolik snad z hlediska školy, rok 2015 byl jednou velkou zkouškou, ale všechno dobře dopadlo.

Jak asi víte, v březnu skončil můj dlouholetý vztah, což by se dalo považovat právě za tu hořkou složku. Nebylo to nic příjemného, já už to ale stejně vidím všechno jinak... vlastně jsem díky tomu přehodnotila tak milion věcí a dostala jsem se zase trochu blíže k sobě, změnila jsem některé své názory a tak trochu našla sama sebe. Nedá se říct, že bych předtím byla nějakou ztracenou duší, ale teď si připadám mnohem jistější a to i navzdory tomu, že některé věci mi stále nejsou jasné, některé věci nechápu a možná nikdy nepochopím, ale naučila jsem se je přijmout. Člověk nemusí ze všeho dělat vědu, svět je i tak dost komplikovaný.

Abych opustila tohle filozofické téma, musím zmínit, že rok 2015 byl také plný cestování. Kromé mé typické línie Praha - Budapešť - Balaton, došlo i na Brighton s Temi&Miki, na pár dní v Berlíne a také na Londýn a Warner Bros. Studia! Jsem opravdu šťastná, že to všechno tak krásně vyšlo. A taky konečně jsem si vyzkoušela natáčení a stříhání (cestovních) videí na YouTube! Druhá půlka roku vlastně byla skvělá.

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK Vám všem! <3