Listopad 2015

the Christmas Spirit

21. listopadu 2015 v 14:27 | Haily |  Deník
Ačkoliv je všechno strašně hektické a denně mě přepadávají podivné depresivní vlny pocitu prázdnosti a samoty, navzdory blížícím se zkouškám, se konečně dostávám do té pravé Vánoční nálady. Možná si říkáte "Ale Haily, o Vánocích mluvíš tak od srpna, v čem je to teď tak speciální?" nebo "Je teprve listopad!", na to vám nedokážu úplně odpovědět, ale pokusím se. Je to množství malých věcí.
  • Vánoční Londýn mě úplně uchvátil (Oxford street je nádherná!)
  • Vánoční Warner Bros. Studio - přijeli jsme zrovna na začátek akce "Hogwarts in the Snow" a bylo to krásné, Harry Potter + Vánoce je nejlepší kombinace
  • Vánoční speciality v kavárnách (nejlépe taky Vánoční kelímky, všichni víme, o čem mluvím)
  • Vánoční playlist Zeolly na Spotify (link)
  • Zima → zimní móda → svetry
  • Plánování dárků a kupování potřeb na balení (to si opravdu užívám)
  • Vánoční světýlka a to správné počasí na zapalování svíček
Co ovšem není tak úplně dobré, jsou právě ty zkoušky. Už jsem na vysoké škole asi dost dlouho na to, abych si zvykla, zkouškové jsem prodělala už nejednou. Ale uuhhh, ne ne ne, nechci! Je to strašně nevyvážené, když se během semestru skoro nic neděje a pak přijde cca dvouměsíční apokalypsa. Ale nenechám si zničit svátky.

knížky III.

7. listopadu 2015 v 14:32 | Haily |  Nástěnka
Dlouho jsem nepsala o knížkách, hlavně ne o těch, které si myslím, že za to opravdu stojí. Takže dnes se na to podíváme!

1. HEROES OF OLYMPUS (Rick Riordan)
Sága Percyho Jakcsona pokračuje ságou další, jejíž český překlad zní Bohové Olympu, zcela nelogicky. Pokud jste si první řadu zamilovali, tak super, protože tahle je ještě mnohem lepší! Pokud se vám ale první řada nelíbila (což dokážu pochopit, přeci jenom postavy jsou dost mladé), tak vás moc prosím, ať dáte této další šanci. Objeví se mnoho nových (propracovaných) postav a mezi nimi i dva moji naprostí oblíbenci!

2. ROMANCE PRO KŘÍDLOVKU (František Hrubín)
Od young-adult fantasy knížek skočíme někam úplně jinam, a to k české poezii. Představuji vám skvělé dílo, poemu (haha, teď si přijdu jako profesorka na nějaké střední škole), Romanci pro křídlovku, kterou mám moc, moc, moc ráda. Chápu, že k většina děl, které spadají do povinných školních kánonů, je velmi těžké nalézt si cestu, ale na druhou stranu, ty knížky tam nejsou jen tak náhodou. V podstatě s většinou mých oblíbených knížek jsem se seznámila ve školních lavicích. A Romance pro křídlovku je skvělá, trochu krutá, ale strašně nežná.

3. STO ROKŮ SAMOTY (Gabriel García Márquez)
Sto roků samoty, jakožto i další dvě uvedená díla, jsou opět zásluhou povinné četby. Možná bych se k nim dostala i jinak, ale možná taky ne, kdo ví. Nebudu lhát, tato knížka se čte těžko, je v ní asi milion postav a milion časových rovin, nebuďte ani překvapeni z toho, že v několika různých dobách se různí lidí jmenují úplně stejně NEBO se chovají úplně stejně, neboť minulost se mísí s přítomností a o budoucnosti některých postav se dozvíte ještě před jejich narozením. To je v podstatě ale ta pointa. A já si myslím, že je to úžasné, protože magický realismus bezmezně miluji.

4. JMÉNO RŮŽE (Umberto Eco)
Jméno růže se dlouho tvářilo, že bude nakonec moji nejoblíbenější knihou, nakonec ale boj s Annou Kareninou a Harry Potterem prohrálo. Ale vítězství už bylo na dosah! Tohle dílo miluju, protože je strašně chytré, plné informací, dějepisu, záhad, ale i úsměvných situací. A hlavně je to skvělý detektivní příběh odehrávající se v prostorách benediktínského opatství.

5. KONEC CIVILIZACE: ANEB PŘEKRÁSNÝ NOVÝ SVĚT (Aldous Huxley)
Nejsem fanoušek antiutopií, z Orwellova 1984 mi stále běhá mráz po zádech a dalším knihám z tohoto žánru jsem šanci moc ani nedala. Konec civilizace je ale skvělý, má stejnou hloubku i myšlenku jako všechny jiné antiutopie, ale liší se v pojetí onoho antiutopického světa, což mě hrozně zaujalo. Špatně se mi to vysvětluje, protože nechci nic vyzradit, takže to zakončím tím, že pokuď ani vy neholdujete Orwellovi, ale antiutopie vás zajímají, tak tohle je to pravé.

Zajímají vás o moje jiné oblíbené knížky? Tak vás odkážu sem a sem. :)

první listopad a Bradavice

1. listopadu 2015 v 12:10 | Haily |  Deník
Hezkou neděli, hezkého prvního listopadu!

Mám neuvěřitelné nutkání jako další napsat "Ten čas ale letí, že?", ale to píšu skoro pokaždé. Ne, že by to nebyla pravda, a já jsem tím stále strašně fascinovaná. Teda jen do té doby, co si nevzpomenu, že za 29 dní mám už první zápočet... Nicméně, jak jste si asi všimli, můj plán přidávat každou středu (nebo i neděli) žalostně selhal. Důvodem je hlavně to, že ve středu jsem ve škole od osmi do šesti večer, na což si nestěžuji, protože kdo ví proč, to zvládám docela dobře. Když se však kolem té sedmé večer dostavíte domů, je docela obtížné najít ještě špetku té kreativity a napsat na blog. Asi se budu snažit blogovat spíše o víkendu. :)

Co nového v mém životě? V podstatě nic, užívám si podzim, s uplynutím Halloweenu se už taky můžu oficiálně těšit na Vánoce (haha!), na které už mám naplánované (a koupené) nějaké dárečky. Většinu ale chci sehnat v Londýně, kam letím na prodloužený víkend za 14 dní. A konečně se mi splní dětský sen - Warner Bros. Studio Tour v Londýně, aka The making of Harry Potter!

Poslední co chci ještě sdělit je fakt, že miluji Evropu. To je vše, prostě to tady miluji. Všechny ty jazyky, kultury, dějiny, malé vzdálenosti,...

PS: Po pěti letech jsem se opět ponořila do APH fandomu, oh yeah.