Červenec 2015

dva týdny léta pryč!

16. července 2015 v 11:42 | Haily |  Deník
Čas už zase tak letí, až mě to včera vyděsilo. Půlka července pryč, odjedu do Maďarska, pak týden doma, pak Brighton,... a nakonec už přijde září, které miluji, ale poprvé v životě se netěším na jeho příchod. Dříve září znamenalo (kromě mých narozenin!) nové začátky - začátek podzimu, začátek školy. Ale už je to samozřejmě rok jinak a já se nedokážu smířit s tím, že se mi můj oblíbený měsíc mění. Já vím, chtěli byste mít tyhle starosti, že?

Nicméně, abych neměla pocit, že čas letí a já ho nevyužívám naplno, zapsala jsem se dnes na večerní lekci Aroma jógy, tedy spojení jógy s éterickými oleji. Nikdy jsem na ničem takovém nebyla, ale jelikož mě určité vůně opravdu uklidňují a mám celkově vůně ráda (levandule, jasmín, máta, citronová tráva), tak se moc těším. Snad příště budu schopná napsat, že to bylo dobré. Ale vůbec nejlepší by bylo dělat jógu při východu slunce na pláži, hmm!

Není ale pravda, že bych celý červenec nic nedělala! Na pár dní mě navštívila Temi, se kterou jsem prošly pražské hipsterské kavárny, restaurace i bary, ale nic proti nim, všechna místa byla skvělá. Jmenovitě EMA Espresso bar, kde jsem si dala úžasně sametové cappucino; asijská restaurace Yam Yam Express, kde jsem ochutnala kuřecí pad thai a nakonec music club DéJàVu, kde jsme měly ovocné frozen margarity. Také jsem po dlouhé době viděla několik starých přátel. Musím říct, že nevím, proči mi přijde, že nic nedělám, protože tohle byl úžasně strávený čas. n_n

Dnes asi nechám článek bez fotek, spíš jich pár přidám později v nějakém letním souhrnu nebo tak. Většinu ale stejně přidávám na instagram. Užijte si léto!

desserts | easy recipes

4. července 2015 v 12:53 | Haily |  Nástěnka
Doufám, že si všichni užíváte léto, pokud ne, tak tu pro vás dnes mám pár dobrot, které vám možná zlepší náladu... pokud si je samozřejmě upečete (nebo donutíte někoho jiného).

Fruit tart - asi můj nejoblíbenější na léto! Pokud se nechcete dělat s těstem, můžete si koupit už hotové z Mark&Spencer (ale určitě ho mají i jinde), jinak recept je tady a je rozhodně důležité mít doma tu správnou formu na pečení. Dál se mi už ten recept moc nelíbí, já místo krému používám běžný vanilkový (nebo čokoládový) pudink od Dr. Oetkera - celý postup je na zadní straně obalu, nicméně zkuste přidat jen polovinu uvedeného množství cukru, nebo ani to ne. Před uvařením pudinku někdy natřu těsto borůvkovou nebo jahodovou marmeládou a až teprve pak pomalu naleju hotový pudink. Po vychladnutí pudink ozdobte ovocem podle vlastního uvážení a nakonec ho ještě můžete zafixovat s želé (já opět používám to od Dr. Oetkera, mají dva druhy - čiré a červené).