Červen 2015

travelling tag | od Miki

4. června 2015 v 17:11 | Haily |  Travel
Už delší dobu plánuji udělat nějaký ten tag, ale ne a ne najít nějaký zábavný! Nakonec jsem na blogu Miki (tpatc.blog.cz) našla tenhle o cestování a jelikož cestování miluji, bylo rozhodnuto. :) Ráda si ho přečtu i u Vás na blozích, pokud budeme mít chuť k vyplňování.

Vyjmenuj všechny země, ve kterýcj jsi byla:
Čína, Egypt, Francie, Itálie, Kenya, Kuba, Německo, Polsko, Rakousko, Řecko, Slovensko, Turecko, Velká Británie (+ přestupy: Azory, Belgie, Bermudy, Nizozemí, Rusko; a bydlím v: České republice a Maďarsku)

Která země či místo se ti líbilo nejvíc?
To je moc těžké, každé bylo úplně jiné a mnoho jich bylo natolik exotických, že se to nedá srovnávat. Největší zážitek byla asi Kenya se safari, Egyptské pyramidy a v Číne samozřejmě Velká čínská zeď. Na druhou stranu Londýn a Vídeň mě jako člověka žijícího raně novověkou historií naprosto uchvátily.

Kam by ses chtěla jednou podívat?
z Asie nejvíc do Japonska a Indie, obojí mě už delší dobu strašně láká, a stejně tak vlastně i Thajsko a Izrael. Z Ameriky bych jela do Kalifornie nebo Mexika, ale určitě by to nebyla první volba, když by došlo na vybírání dovolené. A ještě bych ráda objevila několik míst tady v Evropě, jako je Chorvatsko a Skandinávie... ale já jsem spíš člověk, co se rád někam vrací.

Tři věci, které si vždy bereš na cesty:
Telefon, fotoaparát (digitální nebo poslední dobou polaroid) a doklady.

Jaké bylo nejlepší jídlo, které jsi v cizině jedla?
Já vlastně ani nevím, protože zas tak velký milovník jídla nejsem a nejraději mám stejně snídaně a ty hotelové jsou téměř všude úžasné - čerstvé ovoce, lívance, ovocné šťávy, káva, teploučké croissanty,..

Jaká byla tvá nemilejší cesta?
Asi ta poslední, což byla Turecká Riviéra. Ale víte co, já si každou cestu užívám a čím jsem starší, tím víc si jich cením. Každá cesta je skvělá a každá další ji překoná, protože ji máte ještě čerstvě v paměti.

Kam se chystáš tento rok?
Pojedu do Maďarska a strávím asi týden u Balatonu, ale takové ty opravdové cesty naplánované zatím nemám.

zkouškové a Drážďany

2. června 2015 v 12:29 | Haily |  Deník
Druhý červnový den! Ani tomu nemohu uvěřit, jak ten čas letí. Ještě před chvilkou jsem výtězně vyšla ze zimního zkouškového období a dnes už jsem zase ponořená do víru zkoušek a zápočtů. Ale nemohu si stěžovat, všechno mi zatím vychází, ačkoliv nad učením prosedím někdy celé dny a stále nejsem u konce. Zrovna včera jsem ale zdolala předposlední ústní zkoušku, římské právo, a dokonce se mi podařilo získat i hodnocení výborně. Ano, jsem na sebe asi hrdá, ale hlavně se mi neskutečně ulevilo, jelikož jsem právě došla přesně do půlky zkouškového.

V pátek jsem zajela na jednodenní výlet do Drážďan, který jsem si moc užila, ačkoliv jsem byla v Drážďanech už asi po desáté. Drážďany prostě miluji, je to asi moje nejoblíbenější německé město, ikdyž je pravda, že moc jsem jich zase tolik nenavštívila. Ráda bych někdy jela třeba k Bodamskému jezeru. Poslední dobou vůbec mnohem více toužím po objevování malebných evropských míst, než po letech do tropů. Na seznamu mám Provence, Plitvická jezera, Amsterdam, Salzburg a Brighton. Ale samozřejmě letu do Japonska nebo na Bali bych se vůbec nebránila.

Nakonec přidávám několik instagramových fotek z posledních dnů, v podstatě dělám ale stále to stejné - peču, piju kávu, obdivuju květiny, učím se do školy a jsem (ať už virtuálně) s přáteli. :) Snad se máte také dobře!