Březen 2015

yoga and my goals

29. března 2015 v 13:15 | Haily |  Nástěnka

Už se o tom asi rok zmiňuji, ale stále ještě o józe nebyl žádný článek! Dnes jsem se to rozhodla změnit, ačkoliv je docela těžké psát o něčem jako je jóga, když jste se nedávno rozhodli nezveřejňovat své fotky na blogu a kreslit zas tak dobře neumíte. Abych byla upřímná, o józe toho vím jen tolik, kolik jsem vyčetla z knížek, viděla ve videích nebo to něco málo, co jsem si odnesla od náhodných instruktorek a přátel, které se józe intentivně věnují.

Já už nikam nechodím a jediné, na co bych možná zašla do studia je hot jóga. Necítím potřebu někam chodit, jelikož se józe někdy věnuji 2,5 hodiny, jindy jen 15 minut ráno před snídaní. Někdy se spíš protahuji, jindy posiluji střed těla a někdy jen hluboce dýchám a medituji. Nikdy se nepouštím do tak těžkých cviků, ke kterým bych potřebovala asistenci a když se chci soustředit na jednu určitou část těla, tak si jednoduše vyhledám video na YouTube.

Co k tomu potřebujete je jen prostorné místo a podložku. Večer si někdy zapálím svíčky a zhasnu, ráno zase otevírám okna a dovnitř pouštím co nejvíce světla a svěžího vzduchu, je v podstatě jen na vás, co vám vyhovuje v jakou denní dobu. Jestli se chcete nastartovat do nového dne, připravit se na spánek nebo si jen odpočinout od učení.

Z oblečení mi vyhovují legíny, uplé tričko/tílko a sportovní podprsenka. Neumím si představit, jak bych se soustředila, kdyby mi něco plandalo nebo mi padalo tričko při předklonu. Můžete ještě přibrat protiskluzové ponožky (doufám, že se tak jmenují), pokud je vám zima na nohy. Poslední věc, bez které si vůbec jakýkolvi sport neumím představit, je láhev studené vody. S čím mám třeba já osobně největší problém, je výběr hudby. Nemám ráda jen přírodní zvuky ani moc intenzivní meditační zenovou hudbu, tudíž nejúspěšnější u mě jsou playlisty z lázní a masáží, které všechno kombinují v té správné míře.

Ale teď už k tomu, proč tenhel článek vůbec píšu! Každých pár měsíců si vždycky vytyčím nějaký cíl - ať už zvládnout provaz nebo zvládnout každý den 20 minut před školou po dobu jednoho měsíce. Na čem chci zapracovat teď, jsou ruce a ramena (abych zvládala headstandy a handstandy) a flexibilita zad. A hlavně věčné - pravidelně se tomu věnovat, protože já opravdu vidím výsledky (zejména lepší spánek, méně stresu, méně bolestí zad). Takže když to napíšu sem, snad si na to pokaždé vzpomenu při otvírání blogu.

Nevím, zda vás tento článek navnadil nebo ne, ale pokud o józe přemýšlíte, určitě ji dejte šanci. Můžete rovnou začít doma ve svém obýváku napříkald u tohoto krátkého protahovacího videa. n_n

čas běží jinak

8. března 2015 v 11:49 | Haily |  Nástěnka
Letos je to všechno tak jiné. Nemám ráda zimu, která nastává po Vánocích, ale letos jsem si ji snad ani nevšimla. Jednak byla mírná, a pak taky, celý leden a půlku února jsem skoro nevyšla z domů/knihovny/školy. Ani jsem si nepostavila sněhuláka, nebyla jsem na horách, neodhrabávala jsem sníh, nic. A najednou je tu jaro! Moje tulipány krásně kvetou, na šeříkovém keři už vidím malé zelené ratolesti a celý den zpívají ptáčci. No není to krása?

Minulý rok jsem touhle dobou dopsala dvě seminárky, skládala CAE a učila se na maturitu. Sice mě ještě čekají zkoušky na konci letního semestru, ale stejně mi přijde, že je všechno nějak lepší, kldinější, uspořádanější a volnější. Mám skoro každý den čas na jógu, stíhám si dělat velké snídaně a nepřicházím domů úplně mrtvá. Samozřejmě za to může i mnohem lepší rozvrh než minulý semsetr. Ačkoliv vstávám každý den brzy, jsem ve škole maximálně do dvou, pátky do 12 a ob týden v pondělí do 10. A mně naštěstí nevadí vstávat brzy.

Úplně se ve mě ještě neprobudil ten kreativní duch, volný čas raději trávím filmy, ale přesto jsem něco málo nakreslila.