Únor 2015

úspěchy rané dospělosti

11. února 2015 v 15:36 | Haily |  Deník
Ja asi víte (jelikož jsem o tom celkem nedávno psala), s přicházejícími lety se ze mě stává stále více organizovaný člověk. Někdy to považuji jako jeden ze zlomů mezi adolescencí a čerstvou dospělostí. Ale kdy je vlastně člověk dospělý? Můžeme opravdu věk 18 let považovat jako zlomový okamžik? Spíše ne, že? Pravdou však je, že přibližně od 17 let se ve mě začala rodit taková ta reálná sebeodpovědnost a ambice, minimálně na teoretické úrovni.

Dospělost mě vždycky děsila, přišla mi jako velký balík nepříjemných věcí - od nakupování surovin, přes prání a žehlení, po obíhání úřadů. A taky že je, jenže už to chápu trochu jinak. Jednak je to nutnost, ale pak taky... znáte přeci ten pocit spokojenosti, když se vám v tom velkém světě podaří něco zařídit vlastními silami? Ten pocit zadostiučinění?

Možná se tomu budu někdy oparvdu smát, ale vést život dospělého člověka je těžké. Sice to pro některé nic není, ale já se opravdu stydím vyřizovat věci na obecním úřadě. Nemám tu suverenitu našich rodičů, když se snažím objednat se k doktorovi. V bance si přijdu naprosto nepatřičně a stále jsem nepřišla na funkci všech tlačítek na pračce.

Dneska se mi však pár z těchto "dospělých" věcí povedlo, tak jsem na sebe samozřejmě hrdá.