Leden 2015

disney tag

29. ledna 2015 v 0:34 | Haily |  Nástěnka
S Temi jsme se rozhodly vyplnit Disney tag, který najdete u ní na blogu. Disney je obroská část mého dětství, vlastně obrovská část mého života i teď, protože nejsou lepší filmy na odreagování. Postupně do nich nenápadně nutím své okolí (včetně mého přítele), a veřte mi, je to věkem neomezená nestárnoucí klasika! Tak se do toho pustíme..

Q. A scene in any Disney movie you wish you could experience
Popravdě jsem tento tag záměrně vyplňovala od poslední otázky, protože první mi přišla úplně nejtěžší. Přemýšlela jsem o všech těch kouzelných scénách, jako Elsa a její ledový palác, Ariel v oceánu, Alenka na čaji s Kloboučníkem... ale nakonec vyhrála scéna mého nejoblbíenějšího Disney páru - Anita a Roger ze 101 dalmatinů, kdy je zamotají jejich pejsci.

Q. What non-Disney song reminds you or brings back memories of Disney?
Vlastně asi žádná, nebo spíše většina baletů, ale to je spíš proud asociácí. Slyším Čajkovského - vybavím si Růženku - vybavím si Disneyho Růženku.

Q. Which Disney princess has the best dress?
To je moc těžké! Nejvíce se mi líbí asi letní šaty Anny z Frozen, škoda, že je vidíme tak málo!

Q. Favorite Disney song?
Ale ne, vážně? Jsem jedna z těch divných osob, která zná skoro celý Disney repertoár zpaměti. Mám ráda Belle (Little Town) a Be our guest (Kráska a zvíře), Love is an Open Door (Frozen), Colors of the Wind (Pocahontas) a Everybody wants to be a Cat (Aristocats). A málem bych zapomněla, I won't say I'm in Love a Zero to Hero (Hercules) a Once upon a dream (Sleeping Beauty), ale pravděpodobně tisíc dalších.

Q. If you could choose any of the characters to be your best friend who would you choose?
Hm.. první kdo mě napadl byla Elsa, poté Rapunzel, Múzy z Herkula, Milo Thatch (Altandita), Tiana a Růženka.

Q. Which Disney prince would you date?
Vždycky se mi líbil princ Filip (Šípková Růženka) a princ Erik (Malá mořská víla). Ale můj ideální muž je Roger ze 101 dalmatinů, bohužel ale není princ. Nejlepší je samozřejmě Dmitrij z Anastazie, ale to už jsme pryč od Dsiney filmů. Pamatuju si ale, že jako dítě jsem milovala Petra Pana.

Q. Who is your favorite Disney princess?
Mám moc rádu Rapunzel, Auroru a nevím, zda je to úplně princezna, ale Charlotte z Princezny a žabáka je skvělá.

Q. Most Memorable Disney villain?
Hades z Herkula, jedna z mých oblíbených postav.

Q. What is your favorite Disney movie?
Nechci upřednostňovat žádnou princeznu, takže Aristokočky!

Q. Least Favorite Disney movie?
Z těch, co jsem viděla, tak Dumbo, Bambi, Zvoník u Matky Boží a Pocahontas (a všechny následující díly Popelky (2,3) a druhý díl Pocahontas, atd.)

Q. Most underrated Disney movie?
Atlantida! Je to skvělé, věřte tomu. Také zmiňované Aristocats.

Q. Favorite live action Disney movie?
Musím přiznat, že dlouho mojí velkou slabostí bylo disneyovské zpracování Deníků pricenzy. Líbila se mi Maleficent, Enchandet i Alenka v říši divů, ale oblíbence asi nemám, není to ono.

Q. Favorite animated non-Disney movie?
Samozřejmě Anastázie, taktéž moje nejoblíbenější princezna! (ale také Labutí princezna; Jak vycvičit draka; Já, padouch nebo všechno Studio Ghibli, ano mám pro pohádky slabost)

o sněhu

23. ledna 2015 v 10:11 | Haily |  Deník
Když jsem psala přechozí článek, krásné svítilo slunce, bylo relativně teplo a už to vypadalo na nějaký březen. Minimálně si to několik keřů na naší zahradě začalo myslet.

Dnes ale sněží.

Mám takový zvláštní vztah ke sněhu. Před Vánoci se ho nemůžu dočkat, celkově se vlastně nemůžu dočktat zimy. Těším se na všechny huňaté svetry, Vánoční trhy, vzory, dekorace, světýlka, koledy. Mám Vánoce moc ráda. Ještě do Nového roku mě tohle všechno baví, ale jak přijde leden.. už nevím. Nemá to tu dobrou atmosféru, už je to jen sníh bez kouzla. Ačkoliv ho mám ráda, vždycky když padá, je mi jen líto, že nebyl před Vánoci.

Na druhou stranu si ale vždycky vzpomenu na dětské vzpomínky, kdy jsem chodili snad každou volnou chvíli bobovat a bruslit. Když mě ještě bavily lyže a jezdila jsem na snowboardu.

rozeta

21. ledna 2015 v 13:22 | Haily
Už včera jsem chtěla něco napsat, ale ten den byl tak strašně únavný, že jsem si nebyla jistá kvalitní obsahovou zprávou svých myšlenek. Dnes na tom nejsem s únavou o nic lépe, ale dnešní den byl po dlouhé době takový pěkný, ačkoliv mě tedy stále čekají ještě dvě zkoušky, na které se musím začít připravovat.

Ráno jsem šly s Princem na kávu, přesněji on na zázvorový čaj a já na sójové flat white, moje nová obsese. Strašně se mi líbí rozeta v pěně, ale nejsem takový kávový snob, abych byla naštvaná, když se někomu nepovede. Baristka si nicméně myslela něco jiného a odmítala mi šálek vydat s tím, že rozhodně chce udělat novou kávu s lepším latté artem. Proč ne, přišlo mi to roztomilé, že někdo je takový perfekcionalista i v tomhle.

Poté jsme šli do fakultní knihovny, navšítivili H&M Home (kde jsemk koupila povlaky na polštáře s geometrickým vzorem) a prozkoumali několik květinářství. Ale ještě to není ono. Tulipány jsou pěkné, ale přesto jsem si žádné nekoupila. Nemůžu se dočkat sezóny pivoněk. Hortenzií nebo chryzantém, všechno je jindy a daleko. Vůbec, už aby bylo teplo, snad se mi i letos povedou vypěstovat levandule. Chtělo by to mít nějaké velké květinové trhy v Praze (nebo někde jsou?).


plánování

11. ledna 2015 v 22:11 | Haily |  Deník
Myslím, že jsem nesmírně organizovaný a plánující člověk. Většinu času hledím do blízké budoucnosti a přítomnosti. Minulost je něco, co velmi nerada řeším a nejsem úplně ten typ člověka, co by litoval svých kroků. Ale nebylo to tak vždycky.

Přibližně do svých 16 let, jsem byla velice chaotický člověk. Samozřejmě je to celé spojené s tím, že jsem na základní škole měla celkem hodně volného času a mé pubertálního já ho nehodlalo trávit ani uklízením, ani plánováním. Neměla jsem diář. Spoléhala jsem se vždycky jen na svou paměť. Můj pokoj byl jeden velký konstantní nepořádek a když jsem se rozhodla malovat, štětce ve zavařovací skleničce s vodou stály na stole ještě tři dny.

Ale někdy ze začátku gymnázia už to tak úplně nešlo, na plno věcí jsem neměla čas, mnoho věcí jsem zapomínala, často jsem nemohla něco najít, nevěděla jsem, jak se učit, jak si rozvrhnout čas. Postupem času jsem byla vnějšími okolnostmi donucena žít trochu organizovanějši.

Dnes se samozřejmě v plánování vyžívám. Miluju psaní to do listů. Ráda plním věci před deadlinem. Zapisuji si zkoušky tak, abych měla mezi jednotlivými termíny časovou rezervu. Miluju diáře. Ráda si ráno naplánuji den. Ale celé to dělám z toho důvodu, protože se znám. Vím, v jakém bych byla stresu, kdybych na něco neměla potřebný čas. Tím ale neříkám, že by mě nějaká spontánní událost příliš rozhodila. Pokud se jedná školy, tak pravděpodobně ano, ale v běžném životě jsem snad stále neztratila trochu té náhodnosti a spontaneity.

Jste organizovaný typ člověka, nebo spíše chaotický?

Celé to vlastně píšu kvůli tomu, že je zkouškové a hodně lidí si neuvědomuje, že klíček ke klidnému průběhu je poznání sebe sama a naplánování si času. (a samozřejmě faktory jako píle, ambice a přísnost na sebe)

na dobrou noc

2. ledna 2015 v 21:54 | Haily |  Příběhy
Rozhodla jsem se zveřejnit jeden ze svých starších slohových počinů, který je inspirován několika verši z Romance pro křídlovku, poemy od Františka Hrubína.

"Je půlnoc kopřiv a půlnoc kopru,
který promítá na černou oblohu své zlaté okolíky.
Sedím v okně a bdím."