Prosinec 2014

yr. 2014

29. prosince 2014 v 0:06 | Haily |  Nástěnka
Minulý rok jsem psala velmi podobný článek, který popisoval vše, co se odehrálo v roce 2013. Byl to skvělý rok, pořád si ten článek ráda čtu, letos jsem ale bohužel ze všeho spíše taková rozpačitá. Kdybych měla rok 2014 nějak pojmenovat, rozhodně bych ho označila za hektický.

Celá první polovina se nesla v duchu příprav na maturitu, na zkoučky CAE, na scio a na přijímací zkoušky. Do toho jsem bohužel byla nemocná a pobytu v nemocnici jsem se také nevyhnula. Od října samozřejmně nový vysokoškolský život, první zápočty, žádná docházka, svoboda,... ale také plno zodpovědnosti, stresu, strachu z boudoucnosti, dumání nad prací, zda je všechno správné, zda někde není chyba, asi to znáte.

Nicméně, abych nebyla tak negativní - tento rok toho kromě velkých změn přinesl i mnoho dobrého. Ty úžasně dlouhé prázdniny jsem si krásně užila cestováním, byla jsem u Balatonu, v Drážďanech, v Turecku a nakonec na podzim ve Vídni. Miluji cestování a tohle léto mi toho opravdu hodně dalo.

Tento článek se mi píše vůbec těžce, protože jsem zrovna přijela od babičky a měla bych se spíše učit na zkoušky. Abych to shrnula, byl to chaotický, hektický, stresující, ale přesto moc hezký rok. Do příštího roku si snad jen přeji, abych si nepřipadala jako ve splašeném vlaku, ze kterého se nedá vystoupit, abych měla věci více zorganizované a naplánované.


první sníh

2. prosince 2014 v 18:15 | Haily |  Deník
Všechno poslední dobrou tak rychle utíká. Už si neumím představit, jak jsem si před pár lety mohla kdy myslet, že se minuty vlečou a čas jako naschvál plyne šíleně pomalu. A vím, že jsem si to často myslela, zejména ve škole nebo při jakémkoliv čekání. Dlouho jsem už ale tenhle pocit neměla, dnes jsem ráda, když si na chvilku sednu a srovnám si myšlenky. Nebo když se nudím! Vážně, kdy jste se nudili naposledy? Kdy se vám naposledy stalo, že jste neměli nic na práci a všechny možnosti zábavy jste už vyčerpali?

Ne, že by mi to nějak zvlášť vadilo, mám ráda, když se pořád něco děje. Stejně se ale moc těším na Vánoce (a pak na léto), kdy přijde pár dnů, kdy opravdu nebudu muset nic dělat.

Jelikož letošní prosinec nám ukazuje svou nejkrásnější stránku a dnes už mi křupal sníh pod botami, rozhodla jsem se zveřejnit jednu ze svých oblíbených Vánočních písniček (a když ji rozkliknete na YouTube, měla by se vám ukázat celá složka písniček, ale nejsem si úplně jistá, zda to bude fungovat). A ano, možná písničku poznáváte z filmu The Perks of Being a Wallflower!

Jinak přemýšlím, o čem vlastně přesně blogovat, když jsem se teď vrátila zase na nějaký čas. Nějaké tipy?