Říjen 2014

podzimní cesty

29. října 2014 v 22:16 | Haily |  Deník
Na článek se chystám už delší dobu, ale zatím nenastala ta správná konstelace hvězd - nálada psát, chvilka klidu od školy, zážitky, hrnek čaje, klidný večer. A ačkoliv se dnešní den jevil jako příšerný, takhle navečer musím uznat, že se někdy nervuji naprosto zbytečně.

Řada špatných náhod vám dokáže zničit ráno, ale dovolíte, aby vám to zničilo i celý den? Tyhle špatně nastartované dny mě nakonec nejčastěji dokáží donutit k tomu, abych něco udělala (většinou se jedná o školu nebo podobné záležitosti).

Přes víkend jsem byla ve Vídni, která byla krásná, studená, monumentální. Nemám z ní naprosto úžasné pocity, to ne, ale bylo skvělé někam na pár dní odjet, poznat nové věci, vyzkoušet vyhlášené vídeňské kavárny, kráčet po císařském apartmá za doprovodu Johanna Strausse (otce), prohlížet si repliky šatů Sisi, jezdit vídeňským metrem, jíst cukrovou vatu, nakupovat v obchodech, které u nás nejsou.. zkrátka mám pro tyhle věci obrovskou slabost. Co mi chyběla, byla atmosféra města. Avšak to samozřejmě může být naprosto jinak za jiné roční doby. Do Vídně bych se určitě zase někdy zajela podívat.

A jaká je vysoká škola? Jiná, ale určitě ne špatná. Asi jsem jen čekala něco jiného. Nějaký úžasný nával informací, konverzace na úrovni, studentské kluby, obrovské knihovny, báječné přednášky. Já vím, nejsem na filmovém Oxfordu, bylo to trochu naivní. Jen jsem se tak moc těšila.

V poslední řadě bych ještě chtěla zmínit, že jsem nedávno dočetla poslední díl se série Heroes of Olympus, jmenovitě Blood of Olympus. Nevím, zda jste někdo tuto ságu četl, ale pro mě tím končí jedna úžasná kapitola knih. Nenaplňuje mě takový pocit prázdnoty, jako když vyšel poslední díl Harryho Pottera (a když měla premiéru i poslední část filmu), ale je vždycky smutné, když knížky končí, hlavně ty na pokračování.