Duben 2014

změny

15. dubna 2014 v 23:13 | Haily |  Deník
Nikdy jsem nevěřila, že se lidé mění. Změny v chování jsem považovala spíš jen za odhalení opravdové osobosti, sundání masky. Myslím, že jsem si i dost dlouho stála za tím, že lidé se nedají změnit. Tuto teorii samozřejmě naprosto podkopává to, nakolik jsem se za uplnulý rok změnila.

Všímáte si někdy toho, jak moc se měníme? Jsou jen drobnosti a naše jádro zůstává pravděpodobně stále stejné, ale i přesto.. možná dospíváme? Získáváme sebevědomí?

Před několika lety, a opravdu to není tak dávno, bych nikdy neocenila kvetoucí keře podél vozovky. Před několika lety bych se úporně snažila každý den vypadat co nejlépe. Nikdy bych neuznala, že vypadám dobře tak, jak jsem. Nikdy bych se nepřestala kontrolovat. Bála bych se mluvit s lidmi o svých zájmech. Vím, že jsem často byla sklíčená a zamračená. Často jsem psala na blog, protože jsem měla pocit, že se nemám s kým podělit.

A není to vůbec ironické, že právě tento článek píšu na tento blog, který zažil všechny mé slabší chvilky?

Teď je všechno tak jiné, lepší. Nevím, kdy tato změna přišla, nevím, zda jsem stůjcem toho všeho já. Možná za to mohou okolnosti, rozhodnutí, společnost. Možná jsem měla štěstí, že jsem našla ty správné lidi v ten správný čas. Nejsem si jistá, ale někdy jen sedím a přepadne mě tento pocit.. pocit, že jsem za tohle všechno strašně vděčná.