Prosinec 2013

beloved 2013

30. prosince 2013 v 21:31 | Haily |  Nástěnka
Musela jsem se též zapojit do masového zveřejňování článků o radotech a strastech roku 2013, děkuji Rowie za prvotní inspiraci. Než abych sem načítala své fotky, vybrala jsem jich jen několik, ale zase takových, které mi připomínají důležité okamžiky mého života v roce 2013. O těch se chystám rozepsat. Tento rok byl pro mne krásným a přeji Vám (i sobě) mnoho dalších takových.
Knihy a zdravý životní styl
Myslím, že v tomto roce přečetla snad nejvíce knih a propadla jsem mnoha novým a jedinečným kouskům. Jmenovala bych první i druhou sérii Percyho Jacksona (Rick Riordan), trilogii 1Q84 (Haruki Murakami), Jméno růže (Umberto Eco), Perks of being a wallflower (Stephen Chbosky) a Hobbita (J.R.R.Tolkien), samozřejmě tu je pak mnoho klasik, které čtu stále dokola, uvedu například Harryho Pottera. Navíc se letos mnoho děl dočkalo zfilmování, ať už mluvíme o Velkém Gatsbym nebo Hobbitovi, mně se líbilo obojí.

Změna životního stylu byla nutná, proto jsem byla permanentně nemocná a unavená. Rozhodla jsem se chodit včas spát, vstávat brzy, hýbat se a jíst zdravě, ale na druhou stranu, nic si neodpírat. Trvalo mi celkem dlouho, než jsem našla harmonii, ale nyní můžu říct, že jsem se určitě změnila k lepšímu - víc energie, větší soustředěnost, větší otevřenost a radost ze života.
Cestování a čas s přáteli
Letošní léto bylo zatím mé nejlepší a můžou za to hlavně moji přátelé, rodina a cestování. Protože tyhle věci miluji. Nikdy jsem nebyla velký fanoušek léta, dokonce jsem někdy měla pocit, že se mě slunce jen snaží rozpustit a nedá se ni pořádného dělat, jen se válet někde na zahradě. Dnes se už léta snad nemůžu ani dočkat a mám naplánované tolik aktivit, že se do těch 3-4 měsíců snad ani nevejdou.
Jako poslední tu mám Vánoce, ale chtěla bych mluvit o celém podzimu a zimě. Prožila jsem krásné narozeniny, jak své, tak svých přátel, a to mne nějakým způsobem donutilo zamyslet se nad hodnotou lásky, přátelství, pomoci a tak podobně. Někdy si z ničeho nic uvědomím, jaké mám vlastně štěstí a nedokážu s těmi pocity nakládat. Nejraději bych objala celý svět a všem koupila balíček sladkostí.. Tím chci ale poděkovat i Vám, drazí čtenáři, že sem stále ještě chodíte a tenhle celý blog má ještě smysl.

rudolph is ready

23. prosince 2013 v 0:43 | Haily |  Deník
Snad už minulý čtvrtek jsem začala balit své první dárky. Každý rok jsem balila do takového vánočního papíru, jaký jsem doma našla. Všechny stužky i papíry stejné, sice pěkné, ale na můj vkus moc obyčejné. Letos jsem nakoupila v M&S balící papíry, stužky i přáníčka a jsem z toho nadšená. Miluju balení dárků a příští rok chci tohle celé balení promyslet ještě lépe.

Včera, vlastně už předevčírem, jsem oslavila Vánoce na krásné Pottermore oslavě s přáteli (děkuji za dárečky, Temi@Miki! <3) a den předtím jsem se účastnila letní surprise party. Někdy mám pocit, že prosinec je krásně plný lásky. Také jsem byla na návštěvě ve vysokém domě v centru a stihla zajít i na vánoční kávu s kamarádkou. A dnes, už za pár hodin, přijede Princ a já se nemůžu dočkat, až mu dám své dárky, kterými chci tak moc vyjádřit všechno, co k němu cítím.

Jinak jsem dnes nazdobila stromeček a jsem velmi spokojená, později přidám fotku. Přeji Vám hezké svátky! ♥

připravené dárky

měsíc

14. prosince 2013 v 21:22 | Haily |  Deník
Měsíc bez článku, omlouvám se? Událo se to mnoho, nemyslete si, ale nikdy jsem nenašla čas to sem zaznamenat. Často jsem si říkala, že pro vás jsou ty věci beztak bezvýznamné a že počkám, dokud nebudu moct přispět s něčím lepším, zajímavějším. Rozhodla jsem se teď pro výčet několika věcí a událostí, snad abychom si přiblížili, co se dělo/děje.
  • Měla jsem maturitní ples, který byl opravdu krásný. Byla jsem sice nemocná, ale myslím, že to nebylo vůbec poznat a ta atmosféra byla úžasná.
  • Vánoce. Za deset dní tu je můj nejmilejší svátek a sníh samozřejmě nikde. Dnes jsem vyráběla dárek Princovi a ačkoliv jsem na jednu stranu spokojená, tak se mi svírá žaludek z toho, co na to vlastně řekne. Třeba přece jen nemá rád DIY věci?
  • Moc se těším, až uvidím druhý díl Hobbita, avšak kdo ví, kdy to bude. A Frozen a novýho Sherlocka!
  • Jediná sociální síť, kde jsem doopravdy aktivní je tumblr. Sledování kreslířů a všech těch úžasných blogů je to pravé ořechové pro prokrastianci.
  • Také mám ráda YouTube a britské vloggery.
  • Po obrovském artboomu na podzim přišel artblock.
  • Začalo období, kdy bych už doopravdy měla začít psát své seminární práce. Dohromady je jejich minimální rozsah 28 normostran čistého textu, ach jo.
  • A říkala jsem už, že letos maturuji?
Nuže dobrá, začínám pociťovat jistou spokojenost z vypsání všech těhle zbytečností. Snad se už mohu pustit do plnohodnotné tvorby, keep in touch.