Listopad 2013

pluji v zajetí

2. listopadu 2013 v 23:19 | Haily |  Deník
Proč tenhle článek píšu? Protože mám nutkavou potřebu se ospravedlnit. Ospravdlnit se před Vámi, před světem a hlavně před sebou. Jako kdyby tahle slova do prázdna mohla něco změnit, můžeme tomu věřit, můžeme také doufat. Já doufám. Abych to uvedla na pravou míru, děje se následující - zmizela jsem ze světa. Nezdá se Vám? Ale ano. Nepamatuji si, kdy jsem naposledy s někým mluvila déle než 5 minut. Nepamatuji si, kdy jsem se naposledy něčemu upřímně smála nebo se na delší dobu zamyslela nad životně důležitými filozofickými otázkami. Kdy jsem naposledy vstávala s pocitem, že ještě můžu hodiny ležet v posteli nebo kdy jsem naposledy jedla a doopravdy přemýšlela o chuti a podstatě jídla.

Přestala jsem vnímat. Vnímat kamarády, pocity, chutě, radosti. A říkám si, co tedy dělám? Pluji. Pluji světem na své izolované lodi, sedím opřená o stožár, kormidlo se točí všemi směry a já jen doufám, že nepřijde bouřka, že nedopluji na útesy a že snad zítra uvidím pevninu. Tohle myslím obrazně, samozřejmě.

Asi se snažím zvládat až moc věcí naráz. Ale pohání mě vědomí, že to celé jednou nabere konce.. a čím víc se budu snažit, tím dřív přijde. Chvilku strpení, prosím.