Říjen 2013

tvoření

26. října 2013 v 7:45 | Haily |  Deník
Jen těžko se bráním před pohlcením Vánoci, no není to absurdní? Včera jsem celý večer vyráběla Vánoční obálky se stříbrnými jeleny. Já vím, jsou ještě strašno daleko, to je také důvod, proč se jim úporně bráním. Ale je to tak těžké, když Vás denně přepadávají myšlenky na Vánoční dárky a snažíte se zařídit roadtrip do Drážďan (ze kterého bude nejspíš traintrip). Takže se snažím soustředit na Halloween, není to tak zlá alternativa.

Hlavně začaly prázdniny a sice mám moře úkolů a seminárek, ale budu se snažit toho zvládnout co nejvíc. Však víte, abych mohla kreslit a psát, blogovat. Také jsem teď propadla kreativnímu tvoření a DIY věcem, docela nevhod.

Často mě napadá, že asi nejsem dost kreativní, nemám dost nápadů, myslím při kreslení. Snad jako kdyby se můj vývoj zastavil a ne a ne dál. Utíkám tehdy k různému vyrábění obálek a deníčků, protože tam je potřeba, podle mě tedy, úplně jiný druh kreativity a zručnosti. Vyhlásila jsem tedy lov na třpytky, barevné lepenky a podobné záležitosti. A mimochodem docela dost teď fotím na druhý blog. Snad se všechno zase srovná, chybí mi kreslení.

Takže tolik krátce o tvoření.

ten hezký den

10. října 2013 v 21:28 | Haily
Každý den vstávám a říkám si, že dnešní den bude hezký. Už je to něco jako ranní modlitba. Vesměs se to daří, žádný den není přece vyloženě špatný, ale někdy mám pocit, že začínám rezignovat jako existencialní hrdina, vlny života mě nesou dál a dál, tu a tam bouře, často slunce a širý oceán. Svoboda je někdy skličující a aktivita namáhavá, toto je snad nemoc dnešní uspěchané doby. Často čekám na velké a majestátní činy, jindy jen pohoršeně hledím na příliš aktivní jedince. Co je špatně? Přirozenost. Někdy nedokáži říct, jak moc je člověk upřímný, jak moc jsou jeho činy přirozené. Určitě znáte všechny ty romány, kde hrdinové okamžitě poznají lež pouhým polhedem do očí. Opravdu oči vypovídají? Není to příliš subjektivní? Nebo jen někdo v nich umí číst?

Když pominu filozofický koutek a vrátím se k dnešnímu dni, tak tedy - byl hezký, však jsem se tak ráno taky rozhodla! Listí už konečně padá, na Můstku už jsou zase trhy, hledáte nejlevnější trdelníky ("podle originální staročeské receptury"), slunce vás líně šimrá na tváří, snad jako kdyby se loučilo.

Zatím se ode mne odloučila pouze inspirace ke kreslení a psaní. Myslela jsem si, že hned jak škola zajede do svých obvyklých kolejí, spraví se i můj nedostatek času, nálady a inspirace. Cítím lepšení, to ano, ale cíl je ještě na míle daleko. Je ale škoda, že potřebuji X obrazů do portfolia a nemám ani jeden. Haha!


změna a říjen

2. října 2013 v 21:33 | Haily |  Deník
Nevím, jak moc se nové pozadí blogu hodí k podzimu, ale zelenkavé kvítí se mi už okoukalo, chtělo to změnu. Už jsem Vám málem pokládala otázku, zda jste si všimli, že je již říjen. Ale je pravděpodobné, že většina mých čtenářů vnímá plynutí dnů a je jim více či méně jasné, jaký den v kalendáři vlastně máme. Nebo ne?

Začala jsem chodit na CAE kurz, mučím své vědomí luštěním SCIO testů a snažím se číst. Hlavně se už ale týden potýkám s příšerným nachlazením, které mi beztak brání vykonávat většinu intelektuálních záležitostí. Doopravdy přestávám mít pochopení pro kohokoliv, kdo je rád nemocný. Chtěla jsem například vyfotit pár věcí na druhý blog. Nebo jít na dlouhou podzimní procházku. Psát články a kreslit. Je to vážně smutné, přijdu si úplně mimo sebe, tak bez chuti.

Ale víte co, přijde Halloween, a to je vždycky zábavné. n_n Slibuji, slibuji, slibuji, hned jak se uzdravím, začnu normálně a pravidelně blogovat.