Prosinec 2012

Marnivost III.

31. prosince 2012 v 0:00 | Haily |  Elle
Přišel poslední den v roce a tím pádem je tu i čas na další wishlist (první&druhý). Abych byla úplně přesná, jeho čas nenastal z důvodu končícího roku 2012, ale jelikož mi ten minulý přijde téměř splněný.
Přála jsem si bílé krajkové šaty, které jsem si nakonec pořídila v krémové a před několika měsíci dokonce ještě v zelené. Dále jsem toužila po vědomostech, po kterých toužím sice stále, ale dovolím si tvrdit, že jsem snad o něco bystřejší než minulý rok. Do Paříže jsem nejela, ale pevně věřím, že příští rok konečně pojedu (a také se mi nechtělo čekat s psaním nového wishlistu do té doby!). Na druhou stranu jsem byla v Číně, takže si opravdu nemohu stěžovat. Můj vysněný vztah s Princem se nakonec splnil a ačkoliv žádné nové dovednosti nemám, přečetla jsem další obrovskou hromadu knih a snad se trochu posunula v kreslení. To byl, prosím, můj loňský wishlist. Teď přestoupíme k novému! ♥

1. Vaření a pečení. V poslední době začínám cítit čím dál tím větší nepohodlí při myšlence na své kolísavé kulinářské schopnosti. Pečení mě moc baví, také si dovolím tvrdit, že nepeču vůbec špatně, avšak vaření nikdy nebylo nijak slavné a vždy zůstalo jen na takové úrovni, která byla potřebná k přežití. Rozhodla jsem se, že tyto nedostatky musím rychle dohnat (jinak si mě nikdo nebude chtít vzít, jak tvrdila moje babička).

2. Kultura. Nedá se říct, že by můj kulturní život zaostával, nicméně bych si stejně přála, abych mohla navštívit více výstav, památek, divadel a tak podobně. Už je to hrozně dlouhá doba, co jsem naposledy byla na baletu, na koncertě jsem byla naposledy na Prague Proms a na Paulu McCartneyem, v galerii jsem byla sice celkem nedávno, ale doufám, že mě chápete.

3. Klid. Na podporu svého duševního klidu a taky jako prevenci před dalšími panic attacky, okousanými nehty, zničenými vlasy a kruhy pod očima, si přeji dny plné měkkých polštářů, teplého čaje a dobrých filmů či knížek. Nevím nakolik je to možné, ale také sama se musím naučit zvládat těžké situace a přežít je bez újmy na sobě (či jiných lidech).

4. Cestování. Je to můj věčný koníček a díky svým rodičům jsem mohla vidět kdejaké kouty světa. Minulý rok jsem si přála navštívit Paříž, přeji si to tedy i letos. Také si moc přeji navštívit opět Londýn, ráda bych jela někdy zase k moři, ale také bych si hrozně ráda prošla zase zámky a hrady, které jsem již téměř zapomněla. Myslím, že mám program na jaro!

5. Psaní. Mé poslední přání je možná trochu netradiční, ikdyž já si přeji kde co. Chtěla bych umět zase psát krátké povídky a pohádky, zajímavé články na blog a dobře hodnocené eseje do školy. Nevím, co mě tíží víc, ale články na blogu si dávám snad i jako povinnost, jelikož jsem ho v poslední době naprosto zanedbala. Často také přemýšlím, že bych se přestěhovala na blogspot, co si o tom myslíte?

PS: Máte také nějaká přání či předsevzetí (o těch možná ještě napíšu) do nového roku? A jak budete trávit Silvestr? Nechci nikoho nutit do odpovídání, ale vaše reakce jsou pro mne nekonečnou motivací při psaní nových článku. n_n

Tchaikovsky - Dance Of The Swans

19. prosince 2012 v 19:18 | Haily |  Poslouchané
V maďarštině je jedno přirovnání, které odkazuje na umírání labutí..
Už to jsou celá léta, co jsem byla na baletu.