Červen 2012

poslední červnový den

30. června 2012 v 11:59 | Haily |  Deník
Tak jaké bylo vysvědčení? Ne, dělám si samozřejmě legraci. Vysvědčení je poslední věc, která by mě zajímala, kdyby za něj včera ve Světozoru nedávali zmrzlinu zdarma, kterou jsem si stejně nedala.

Svůj první prázdninový den trávím zatím posloucháním francouzských písniček a sezením na zahradě. Ale chystám se vytřídit se všechny sešity, učebnice a ta šílená kvanta papírů, co jsem dokázala za ten školní rok nasbírat. Bude to takové divné, když teďka dva měsíce nebudu muset vstávat v půl šesté, nebudu v půl osmé stát před pokladnou kavárny, nebudu moct malovat na malířském stojanu,.. teď už to možná vypadá i tak, že mi škola chybí.

Zatím mi ale opravdu nechybí, ale dobře vím, že někdy v nakonci července se mi zasteskne. A pak v polovině srpna si zase budu přát, ať se prázdniny ještě prodlouží. Avšak nakonec, v září, do školy možná půjdu i s chutí. Čeká mě vlastně úžasný rok, plný předmětů, které by mě mohly bavit.

Užívejte si tento poslední červnový den, pro některé první den prázdnin a pro jiné zase naprosto obyčejná sobota.

o dnešním ránu

28. června 2012 v 17:30 | Haily |  Deník
Můj blog by se mohl rovnou přejmenovat na Polemika o ránech nebo na něco podobného. Není měsíc, aby se zde neobjevil článek líčící mé ranní příhody. Nemohu za to, každé ráno je úplně jiné a některá mě prostě natolik osloví, že je sem musím zaznamenat.

Jako například dnes.

Při východu z vchodových dvěřích mě ovanul teplý letní vzduch, ucítila jsem vůni květin a mdlé slunce mi svítilo do očí. Nádhera. Připomnělo mi to chatu u břehu Dunaje v Maďarsku. Chatu s obrovskou zahradou s miliony kytek. Zahrada, která spíše připomíná rozkvetlou louku, do jejíž středu byl jen tak ledabyle postaven dům a část byla obehnána plotem. Vždycky něž děda poseká trávu a plevel, upletu si věnec z titerných kopretin s překvapivě dlouhými stonky. Dlouho pak sedí na houpačce ve stínu, houpu se a přemýšlím. Nebo kreslím či čtu, každopádně je to úžasné. Ale nemyslete si, dlouho bych to dělat stejně nemohla, i tyhle krásné věci dokáží omrzet!

Za chvilku skončí červen. Mám chuť zajít na blešák, podobný tomu, jako by v Drážďanech. A na výstavu, když už jsem tu naši nestihla.

Gypsy and the Cat - The Piper's Song

25. června 2012 v 22:17 | Haily |  Poslouchané
Uklidňuje a dokáže zahnat všechny zlé myšlenky. Nutí vás myslet na dobré věci, na důležité věci. A je trochu hořká. Jako když jedete autem, po tvářích vám stékají slzy a krajina třpytící se v paprsku slunce vás nutí usmívat se. Zavíráte oči a za zavřenými výčky vám světlé fleky střídají tmavé stíny stromů rostoucích podél vozovky.


fotky z Drážďan

24. června 2012 v 23:15 | Haily |  Travel
Drážďany byly super, nikdy jsem je ještě v létě neviděla a musím přiznat, že mi tam ta zima chyběla, ačkoliv i takhle byly moc pěkné. Ale to moře světýlek, koledy a směs vůní cukrovinek, Bratwurstů a Glühweinu se nedá nahradit.

někdy opravdu miluji efekty, co vytvoří můj foťák

The Beatles - Sure To Fall (In Love With You)

23. června 2012 v 23:12 | Haily |  Poslouchané
Na nějakou dobu jsem si dala pohov od Beatles, ale posléze jsem zjistila, že bez jejich hudby nedokážu být moc dlouho, jelikož ať vidím cokoliv, vždycky se mi vybaví něco tématického od Brouků. Navíc dnes má Stuart Sutcliffe narozeniny, tak proč si právě nepustit Beatles?

Všechno nejlepší, Stu.

A rozhodnutí padlo, nepojedu ani do Krumlova, ani do Varů. Zítra mne čekají Frauenkirche, Grünes Gewölbe a Zwinger, už tušíte? Ano, Drážďany. Pojedu tam už počtvrté v životě (s tím, že za půl roku tam pojedu zase na týden, avšak proč ne?).


o módě, vzdělání a kávě

22. června 2012 v 23:53 | Haily |  Nástěnka
Zrovna jsem si projížděla internetové obchody s myšlenkou, že bych si něco za své pěkné školní výsledky mohla pořídit (ačkoliv můj narozeninový wishlist stále platí, hlavně ten foťák). Asi vám budu zachvilku připadat jako naprosto povrchní a jednoduchý člověk, ale já si prostě nemohu pomoct, prostě chci mít hezké věci, chci vypadat hezky. Taky chci být chytrá. A abych na to všechno měla čas, musím své tělo pravidelně zásobovat kávou. A takhle vznikly moje 3 fatální závislosti - móda, vzdělání a káva. Ještě bych měla přiřadit lásku, ale o tom zase někdy jindy.

Chtěla bych si pořídit nové šaty. Světlé, letní a se zajímavým límečkem. Jedna z variant jsou tyto na obrázku (a ještě stále uvažuji o dřívějších tea party dresses..), jsou opravdu sladké, že?


Šaty jsou moje největší slabost. Jinak nedávno se mě někdo zeptal, kolik jich vlastně mám, dnes jsem je tedy spočítala. Velice elegantních je pět, pak jsou další tři, které se dají nosit i běžně, když je dobře sladíte. Posledních 12 šatů je na běžné, každodenní nošení. Možná si říkáte, že je to opravdu mnoho, ale pro člověka, který nenosí téměř nic jiného kromě šatů, sukní a kraťasů, to opravdu není zas tak moc..

A když už jsem byla na stránkách Miss Patiny, vybrala jsem pár věcí, které mne zaujaly. Je to dlouhá sukně, která je opravdu nádherná, avšak si stále nejsem jistá, zda bych si se svojí výškou mohla něco takového dovolit. Jinak přesně takový klobouk chci, plus ještě slamák trochu jiného typu, který neumím vůbec popsat.


Mějtě se krásně! ♥

Tchaikovsky - Valse Sentimentale

13. června 2012 v 5:05 | Haily |  Poslouchané
Trpím stále častější nespavostí. Ale nakonec proč ne? Tahle skladba zní totiž dvakrát tak magicky takhle brzy ráno za mdlého světla vycházejícího slunce. Kéž by mohlo dnes všechno být tak jednoduché jako vstávání z postele. Jako ospalé zívnutí. Jako sypání třtinového cukru do nadýchané pěny kávy..


love you forever, master.