Březen 2012

Václav Neckář - Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě

23. března 2012 v 15:46 | Haily |  Poslouchané
Tahle písnička mi toho tolik připomíná a přitom to všechno je spíše neurčité, než něco konkrétního. Třeba mi připomíná Brno, když jsme s Temi, Ariskou a Káťou byly na Beatlemánii a bylo hrozné teplo a koupily jsme maliny. A souvislost? Žádná.

A Dangerous Method - Reflection

17. března 2012 v 12:47 | Haily |  Poslouchané
Dnešní počasí mi velice připomnělo tento film a jeho nádherné prostřědí, kostými, všechno. Jinak také začínám být asi trochu více aktivnější na svém tumblru, no. Každopádně - dnešní den je krásný a už se nemůžu dočkat, až na velkém stromě, jehož větve se pohybují až podezřele blízko mého okna, začnou růst první zelenkavé lístky. A až na keřích kolem silnice porostou barevné květiny.


hvězdy

15. března 2012 v 21:41 | Haily |  Deník
Sledujete šedivou oblohu skrz velká okna Pedagogické fakulty UK, malý dvůr určený pro kuřáky a ač neradi, přiznáváte si, že jste naprosto ztracení. Okolo vás chodí lidé, staří i mladí, a ačkoliv si vás nikdo nevšímá, připadá vám, že hrajete roli vetřelce. Ne, není pravda, že si vás nikdo nevšímá. U okna stojí kluk, v ruce půl tuctu knih a úsměv na tváří. Čeká. Čeká asi na přednášku. Možná čeká na kamarády. Nebo také na to, až k němu přistoupíte a požádáte ho o pomoc.

Zda-li tenhle kluk jednou bude učit naše děti je skryto ve hvězdách.

Když jsem předevčírem seděla na lavičce před kavárnou a kolem chodilo spousta lidí, ucítila jsem charakteristický zápach vanilkových cigaret, které mi okamžitě připoměly časy, kdy nezáleželo na budoucnosti, na přítomnosti a ani na minulosti. Nevzpomínám si, kdo je vlastnil, zda-li je vůbec kdy někdo měl. Možná jen někdy dávno v minulosti, kdy jsem měla pocit naprosté volnosti, možná jen v té jedné setině vteřiny kolem mě prošel někdo, kdo měl zapálenou cigaretu s touto příchutí. Možná. Je to jako déjà vu. Mysl je vážně vtipná věc.

Stejně jako testy z latiny, kde Marcus vyměňuje jalbka za knihy a Sextus s Titem jdou šťastni do školi, v rukou tabulky a rydlo a služky a sluhové přinášejí kádě s vodou, aby se pán mohl umýt.

Nicméně tohle je souhrn mých posledních dní. A dnes? Dnes jsem pila ledové caramell frappuccino a vracela se zpátky do školy se slunečími paprsky v zádech. V tašce učebnice latiny, angličtiny, němčiny, Odmaturuj z chemie!, květinové sešity na literaturu, muchovský diář a Rushdie. Moje rameno někdy umírá.

Pride and Prejudice - Meryton Townhall

5. března 2012 v 22:05 | Haily |  Poslouchané
Dnes jsem si při tanci vzpoměla na Pýchu a předsudek, na ples a na tuto skladbu. Taky jsem kromě nejnovějšího filmu s Keirou (kterou, ano, mám moc ráda!) vzpomínala na samotnou knihu, na audioknihu, kterou jsem poslouchala na jedné z cest do Maďarska a na starší, vícedílné zpracování. Máte rádi Pýchu a předsudek? Nebo jiné knidy od Jane Austen?
Jinak často slýchám, že jsem povahově jako Jane Bennett(ová), někdy se mi tenhle nápad líbí, ale dost často pochybuji o jeho reálnosti..

Glenn Miller - In The Mood

1. března 2012 v 17:22 | Haily |  Poslouchané
Když jsem dnes ve svém oblíbeném vínovém Ramones tričku a černých kraťasech špendlila černý samet do pozadí svého obrazu, vyvolalo to ve mně vzpomínky na šití. Jak zvláštní, už je to skoro rok, co jsem naposledy něco ušila. Každopádně hrála hudba, jedna deska od Glenna Millera, otovřená okna, malířské stojany, plátna, barvy, šťestce, lepidlo, ředidlo a můj černý samet.

Se štetcem v ruce nanáší modrý akryl na připravený obraz a pobrukuje si. A chalpec sedící na stole, co se zrovna snaží rozstřihnout pet láhev, kýve nohou do rytmu. Ach ano, všichni tančí. Ve svém vlastním světě, na svém vlastním jevišti, pro své vlastní publikum.

Dohrála skladba. Aplaus.


Výtvarky jsou poslední dobou tak úžasné, bude mi to chybět. Minule hrál Tchaikovsky, předminule Vivaldi. Kdo bude příště? Možná Édith Piaf. Nebo taky Bach.