Říjen 2011

christmas jumper

27. října 2011 v 13:17 | Haily |  Nástěnka
Už je to jen chvilka, chvilička! Dny, kdy bude hustě sněžit, světýlka se budou mihotat ve vánici, domy budou zdobit lampičky, odzůbky a jehličí. Den, kdy půjdu s kamarády na rozsvícení Vánočního stromku na Staroměstské náměstí. Dny, kdy budou všude Vánoční trhy! Dny, kdy budu v Drážďanech. Den, kdy bude Paulův koncert v Londýně. Den, kdy půjdu na sestřin ples. Dny, kdy bude zima a vy budete opřeni o topení sledovat vločky, jak se pomlau vznáší do vaší zahrady. Nebo dny, kdy budou ve škole probíhat tvrdé boje o topení na chodbě. Den, kdy mě zase někdo donutí vypít svařák a mě to opět nebude tak moc chutnat. Vánoce a dny, které strávím v Maďarsku. Nový rok a nové dny.

Zima teď vypadá tak úžasně.


and winter without a CHRISTMAS JUMPER?! so please get inspired

10 let

26. října 2011 v 21:31 | Haily |  Deník
Roky plynou. Jaktože mám někdy pocit, že čas mi mizí přímo pod rukama a jindy mi i minuta přijde jako nekonečné utrpení? Dnes jsem si vzpoměla, jak jsem před 10 lety byla neskutenčně ráda, když jsem mohla zůstat u kamarádky do 5. Dnes v 5 teprve odcházím z domu. Ironie? Já vlastně nevím, nevidím důvod, proč se nad tím pozastavovat, ale dnes mě tenhle fakt vážně zajímal. Je tak zvláštní říct před 10 lety. Je to přece taková doba! A já si přesto plno věcí pamatuju. Okamžiky, lidi, tváře. Pamatuji si Vánoce před 10 lety, pamatuji si svoji třídu, školu, kamarády, balet, platonickou lásku i oblíbenou hru. 10 let, ach bože, to je šílené. A vám to ani nepřijde, že?

A co budu dělat za 10 let? Nikdy jsem o tom nepřemýšlela, zásadně si nerada plánuju život dopředu, vlastně jsem nikdy žádné plány neměla. Někam se vezu. Ale přesně to jsem vždycky chtěla, nastoupit do vlaku a jet do neznáma. Teď to mám. Je to dobré nebo špatné? Kdo ví. Mám plno snů, ale ne takových, jaké asi máte namysli. Jsou to útržky, okamžiky, které chci zažít. Jako kdybych si dopředu plánovala deja vu. Okamžik s bishíkem v obchodě s LPéčkama. Nebo noční procházka zimní Prahou. Krásný byt zařízen přesně podle mého chaotického vkusu. Jízda na skútru kolem polí. Ztraceni v slunečnicích. Luxusní kavárny, plesy,..

Ale můj skutečný život je tak hrozně jiný. Ani jeden můj sen do něj nepasuje. Někdy si přeji začít někde jinde, jinak. Avšak to už by možná nebyla taková zábava, stejnak bych byla opět nespokojená.

Právě jsem se ale vrátila z města. Praha už voní Vánocemi a zimou. Ačkoliv tedy celý den pršelo. Viděla jsem v jedné výloze úžasný pánský svetr... je už hodně špatné, když Vás napadne, jak úžasně by vypadal na panu XY? ..ale měla jsem si ho koupit aspoň pro sebe, eh.

Jeden sen bych ale teď přeci jen měla. Prosím, prosím, ať.. well it's a secret after all.

Norwegian Wood - The Beatles // Anthology ll Version

16. října 2011 v 11:46 | Haily |  Poslouchané
Hannie má už tý písničky asi dost, ale tak.. ještě dneska, ok? :D


"Peter Asher [brother Paul of McCartney's then-girlfriend Jane Asher] had his room done out in wood, a lot of people were decorating their places in wood. Norwegian wood. It was pine, really, cheap pine. But it's not as good a title, "Cheap Pine", baby. So it was a little parody really on those kind of girls who when you'd go to their flat there would be a lot of Norwegian wood. It was completely imaginary from my point of view but in John's it was based on an affair he had. This wasn't the decor of someone's house, we made that up. So she makes him sleep in the bath and then finally in the last verse I had this idea to set the Norwegian wood on fire as revenge, so we did it very tongue in cheek. She led him on, then said, "You'd better sleep in the bath." In our world the guy had to have some sort of revenge ... so it meant I burned the place down.."

-Paul McCartney

waltz

4. října 2011 v 21:46 | Haily |  Příběhy
Začali jsme chodit do tanečních a za večerního tlachání několika romatických duší mě políbila múza.