Srpen 2010

Turn It Up

27. srpna 2010 v 14:03 | Haily |  Poslouchané

Zjistila jsem, že hrozně zanedbávám svojí hudební rubriku, takže sem přidávám písničku, která mě zrovna nejvíc bere. Nechci po Vás, abyste ji milovali, vím, že hodně lidem se nelíbí.. Doufám, že aspoň oceňujete kvalitu klipu, hrozně se mi líbí, celá ta atmósféra, to oblečení a detaily, to jak hraje jakoby na klavír té dívce na zádech. A ta pavoučí brož, ze začátku, jak má na kravatě. :) And he is so cute.., so hot~

Moje mladší sestra sice není zrovna otaku, ale má ráda Japonsko a někdy se na nějaké to anime povídá, takže docela chápe moji závislost. Máme spolu takový zvláštní vztah, buď se naprosto nenávidíme a nelzeme si na oči, nebo se máme extrémně rádi a pouštímě k-pop na plný pecky. :) Škoda jen, že většinou převládá ta první možnost. No, nevermind.

Včera jsem spáchala nákup století, čekám jen den, kdy mě začnou z dětského oddělení v H&M vyhazovat. :D

Like a boss

9. srpna 2010 v 0:50 | Haily |  Deník
Říká se, že nejlepšími vůdci jsou ti, co vůdci být nechtějí, ale jsou ochotní se postu ujmout. Tak to přesně na mě nepaltí, vyjímka potvrzuje pravidlo. Nikdy nechci být vůdce, střed, org, důležitá, whatever, a vždycky se najde někdo nebo nějaká okolnost, co mě do toho nutí. Nenávidím, když musím něco rozhodnout já, Už mi dělá dost problém, se rozhodnout sama za sebe, ještě se rozhodovat za ostatní, to jsou hotová muka. Ale já se snažím, fakt.
Pokaždé když někdo přijede z Maďarska (nebo odkudkoliv) omrknout Prahu (nebo Česko), snažím se vymyslet program, co by jim nejvíc seděl. Buď mám špatný odhad, nebo už nevím. Naprosto nesobecky si prohlídnu Český kras pošesté, vlezu do Kostnice, z které se mi dělá jen tak mimochodem špatně a zdál se mi sen, že mi tam zabili mého idola.., do stříbrných dolů a krápníkových jeskyň, jedu do Zoo, hraju Laser game, bowling, jedu do aquaparku, projdu snima Královskou cestu, o Pražských památkách dokážu mluvit jako kniha, donutím tátu, aby nechal vyhrávat hosty (to je u mého táty opravdu obrovské vypětí sil, nechat někoho vyhrát), zařídím všechno, co se jen dá a nakonec utratím spousty peněz (a promarním fůru času), jen abych se dozvěděla "že to docela ušlo". Docela ušlo. Docela ušlo? Já jim dám docela ušlo! Uff, jsem vážně dost naštvaná na své příbuzné, a taky jsem hrozně unavená. Docela ušlo... nejhorší je, že zítra sice odjedou, ale od čtvrteční noci to pojede odznova.

DOCELA UŠLO.

Pff...

Moonlight meido (Budapest)

2. srpna 2010 v 20:32 | Haily |  Travel
meido
Přednedávnem jsem byla se sestřenicí nakupovat korálky, cestou jsem chtěla zajít do manga/comics shopu, který má velice chudou nabídku, ale alespoň něco. Prošla jsem opravdu příšerným podchodem a vykoukla na mě prázdná místnost a nápis "Přestěhovali jsme se!+adresa", hm. Naštěstí jejich druhé teritorium nebylo moc daleko (3 zastávky tramvají), zašla jsem tam a čekala asi něco víc. Ale stejně jsem si něco vyhlídla.

Celý víkend jsem plánovala, kdy tam zajedu znovu. Pak přijela mamka a já začla tedy hledat přesnou adresu toho obchodu, protože jsem jí nějak chytře zapoměla. Bez úspěchu.

Našla jsem však něco úplně jiného, lepšího. Čajovnu-kavárnu-maido. Po hodinové cestě jsem se tam dopravila, našla adresu, chvilku jsem stála před vchodem a bála se vejít. Nakonec jsem vešla a viděla jsem přesně to, co je na těhle dvou fotkách, mezi kterými jsou tyhle odstavce.
caffe
Wow, někdo si opravdu nechal záležet, muselo to trvat celé dny, než celou tu kavárnu vymalovali, ale prostě wow. Kavárna byla kvalitou asi jako každá jiná, ale ten interiér je rájem pro každého anime nerda. Navíc je ke kavárně připojen i promítací sál a malý obchůdek přeplněný mangami a různým anime merchem (a možná jsem utratila 10 000 forintů, možná).

(fotky jsou ze stránek www.moonlightmeido.hu, kde majitelé svoji galerii již zrušli)